Nebohého muže našli příbuzní až o několik dnů později. Policie nyní vyšetřuje, jestli za jeho smrt náhodou nemůže ještě někdo jiný.„V garáži, v níž majitel domu neměl auto a používal ji jako dílnu, se na muži zřejmě vzňal oděv. Oheň se přenesl také na nářadí a další věci v těsné blízkosti muže,“ popsal, jak k neštěstí mohlo dojít, mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Jakmile v uzavřené místnosti došel kyslík, oheň podle něj sám uhasl. Proto nemohl nikdo ze sousedů ani lidí z okolí požár zpozorovat. Muži nemohl přijít nikdo na pomoc, protože v domě žil sám.Jeho ohořelé tělo našli až v úterý 16. listopadu příbuzní, kterým bylo podezřelé, že delší dobu nevycházel z domu. Ti pak vytočili telefonní linku 112 a přivolali policii.

„Poškozený muž již pravděpodobně nedokázal na sobě oheň uhasit, upadl do bezvědomí a vlivem popálenin zemřel,“ uvedl k případu hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.Podle něj policisté ohledali místo činu a zajistili několik stop. „Přítomný lékař odhadl, že k mrtí došlo asi před čtyřmi dny. Zároveň na těle nezjistil známky zranění, které by svědčily o násilné smrti,“ doplnil.

Na místo vyjeli také vyšetřovatelé Hasičského záchranného sboru Hodonín, kteří s policisty zjišťují příčinu požáru a také přesný čas jeho vzniku.

„Pravděpodobnou příčinou smrtelného popálení byla neopatrná manipulace s hořlavinou a otevřeným ohněm v uzavřené garáži,“ konstatoval vyšetřovatel hasičů Stanislav Klásek. Připustil však, že je to jedna z možných verzí, jak k události došlo. „Více nám řekne pitva,“ dodal. Věcnou škodu na ohořelém nářadí a zařízení dílny stanovili vyšetřovatelé podle předběžného odhadu na tři tisíce korun.

Policie se případem začala zabývat a prověřovat všechny okolnosti požáru a smrtelného zranění. Prověřit musí také, zda v případu nesehrála roli ještě nějaká jiná osoba.„Policejní komisař zahájil úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti. Toho se v obci Vřesovice mohl dopustit neznámý pachatel tím, že při manipulaci s hořlavou látkou zapříčinil zapálení oděvu čtyřiašedesátiletého muže,“ informoval policejní mluvčí.

Rozhodující podle Zámečníka budou zajištěné stopy a výsledky pitvy. „Na jejich základě musí policisté vyloučit či potvrdit cizí zavinění,“ uzavřel Petr Zámečník.