Před deseti lety se stříkačka dočkala rekonstrukce. Hasičům zabrala stovky hodin. „Dřeli jsme na ní tenkrát od rána do večera. Celou jsme ji rozložili do šroubku, do matičky. Všechny díly jsme opravili, některé nechali udělat nové. Pak jsme naši Stařenku znovu natřeli, celou ji namazali a složili zpátky,“ popisuje Letocha.
Aby byla Stařenka kompletní, pořídili si Rohatečtí i repliky dobových bílých uniforem. Lišily se šněrovacím uzlem podle hodnosti nebo podle funkce. Čím složitější uzel byl, tím vyšší funkci daný hasič zastával.
Rohatečtí hasiči si pořídili také dvě repliky lamp a černé historické přilby se zlatým znakem Rakouska-Uherska. „Ve zbrojnici jsme měli dvě původní helmy, protože ale stříkačku obsluhuje vždy minimálně šest lidí, dokupovali jsme ještě i repliky,“ doplňuje Letocha.
Stříkačka se k místu požáru dostávala pomocí tažné koňské síly. „Ruční pumpování vody bylo fyzicky dost náročné, proto se u něj střídaly dvě skupiny. Vůz dále obsluhoval kočí, stříkačník u proudnice a samozřejmě velitel,“ vypočítává Letocha.
Se Stařenkou Rohatečtí vystupují na různých slavnostech, ať už jsou to dětské dny, či oslavy výročí sborů dobrovolných hasičů v okolí. „Naše nejbližší akce je naplánovaná na prvního září. Půjde o oslavu výročí hasičů z Mistřína,“ plánuje velitel.