V případě toho pátečního třípatrové budovy bývalých Vinařských závodů v Bratislavské ulici v Hodoníně, bylo jasné ještě týž den, že oheň někdo založil zcela úmyslně. Ohnisek požáru totiž likvidovalo sedm hasičských vozů nezávisle na sobě hned sedm.

ČTĚTE TAKÉ: POŽÁR V HODONÍNĚ NĚKDO ZALOŽIL ÚMYSLNĚ

„Tady prostě není co řešit. V případu figurují určité skupiny se svými zájmy, které mezi sebou měly boj,“ osvětlil Klásek, kdo mohl mít zájem na tom oheň v nynějším skladu oděvů rozpoutat.

Do jaké míry mají jednotliví aktéři na celé věci svůj podíl, se teď šetří.
„Známe už některá jména i identitu osob, které se v prostorách budovy měly zdržovat. Mohu říci, že to nebyli pouze bezdomovci, kteří se v bývalých

ČTĚTE TAKÉ: OBŘÍ POŽÁR V BOHUSLAVICÍCH. ŠKODA 3 MILIONY

Vinařských závodech zdržovali,“ prozradil vyšetřovatel hasičů.
Indícii mají prý hned několik. Po příjezdu týmu na místo to ale podle něho byla stále stejná klasika: nikdo nic neslyšel, neviděl, a hlavně nic neví. Vyšetřování mají navíc ztížené i tím, že majitelé objektu sídlí v Brně a v Praze.

ČTĚTE TAKÉ: V HODONÍNĚ HOŘEL TŘÍPATROVÝ SKLAD ODĚVŮ

Škoda na střechách a stavebních prvcích byla vyčíslená přibližně na půl milionu korun.
To v případu víkendového požáru pily a dřevovýroby u obce Bohuslavice u Kyjova, kdy zhruba čtyři hodiny dvanáct jednotek hasičů likvidovalo obří oheň ve dvou budovách, není dosud jeho příčina jasná.

„Mám tři vyšetřovací verze. Jednou z nich je nedbalost majitele, úmyslné založení požáru a technická závada na elektroinstalaci,“ prozradil k bohuslavickému případu Stanislav Klásek. V těchto dnech pokračují výslechy majitele i osob, které se v areálu zdržovaly.
„Podle Správního řádu máme na vyšetřování třicet dnů. Snažíme se jej ale maximálně urychlit,“ ujistil ještě Klásek.