Těm v likvidaci plamenů pomáhali dobrovolníci z blízkých Násedlovic a Hovoran. "Hasiči na místo vyjížděli ve 12.58. Krajské operační a informační středisko k zásahu vyslalo tři jednotky hasičů - profesionální ze stanice v Hodoníně a dobrovolné jednotky z Následlovic a Hovoran," přiblížil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Oheň vypukl v obývacím pokoji a postupně se rozšířil téměř po celém domě. "Hasiči pomocí dvou vodních proudů ve 13.24 dostali oheň pod kontrolu a za dalších 36 minut jej zlikvidovali. Silně zakouřený dům hasiči odvětrali. V době vzniku požáru uvnitř nikdo nebyl a požár se obešel bez zranění," pokračoval Haid.

Podle něj byla příčinou vzniku požáru technická závada na televizoru v obývacím pokoji. "Žár a zplodiny hoření silně poškodily také další obytné místnosti a kuchyni přízemního rodinného domu na ploše zhruba 80 čtverečních metrů. Škodu způsobenou požárem vyšetřovatel vyčíslil na 800 tisíc korun. Zásahem hasičů byly uchráněny hodnoty ve výši 1,5 milionu korun," dodal Haid.

Podle tamních obyvatel šlo o dům "hodonínských chatařů".

Autoři: Petr Turek a Lukáš Ivánek