K incidentu došlo v noci na pátek jedenáctého července na kyjovském sídlišti U Vodojemu. Škoda dosáhla osmi set tisíc korun. Podle zjištění policie, někdo auta zapálil kolem třetí hodiny ráno úmyslně. „A to zatím nezjištěným způsobem. Automobil Mini Cooper vzplanul u bytového domu číslo 44, Touareg začal hořet u bytového domu číslo 1. I když auta nestála u sebe, domníváme se, že je zapálil stejný pachatel a požáry spolu souvisí," sdělil hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Kyjovští kriminalisté, kteří případ vyšetřují, proto žádají o spolupráci případné svědky. „Krátce před požárem nebo bezprostředně po něm si mohli všimnout pohybu osob nebo aut v popsané lokalitě," řekl Zámečník.

Ke druhé události došlo v pátek čtvrtého července na křižovatce u výjezdu z Hodonína na Lužice, kam odbočovala osmnáctiletá cyklistka kolem čtvrt na sedm večer. Do jejího zadního kola však narazil náklaďák s přívěsem na přepravu dřeva. „Cyklistka po střetu upadla na silnici. Řidič však nezastavil a odjel směrem k rychlostní silnici R 55. Dívka utrpěla lehká zranění, se kterými se nechala ošetřit až později. Také proto nehodu policistům ohlásila se zpožděním," informoval Zámečník.

Svědkové z Kyjova se mohou ozvat na telefon 974 633 500. Ti, kteří zaznamenali nehodu mladé cyklistky, pak mohou volat na číslo 974 633 260. Informace ale policisté přijmou i na lince 158.