S podezřením na trestný čin vyšetřují policisté požár bytu v ulici Pravoslava Veselého v Hodoníně. Jak už Deník informoval, plameny v sobotu ráno jednu domácnost zcela zničily, další pak poškodily.

„Vzniklá škoda je značná a naplní podstatu trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. Sobotním požárem bytového domu se tak dál zabýváme,“ sdělil v úterý policejní mluvčí David Chaloupka. Současně upozornil, že možnému viníkovi hrozí až pětileté vězení.

Krimi zprávy z Hodonínska čtěte ZDE

Požár způsobil škodu ve výši pěti milionů korun, hasičům se pak podařilo uchránit majetek s hodnotou dvaceti milionů. Ze zakouřeného domu vyvedli tři obyvatele.

„Před našim příjezdem jich dům opustilo patnáct. Čtyři lidé skončili v péči záchranné služby a následně byli odvezeni do nemocnice,“ připomněl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Zdroj: hasiči

Deník už o den později upozornil na verdikt vyšetřovatele, podle kterého jsou pravděpodobné dvě příčiny vzniku ohně: problém s elektroinstalací nebo nedbalost při kouření. Poničené a neobyvatelné byty jsou nájemní a patří městu. „Zasažených jich bylo sedm, z toho dva vyhořely,“ přiblížil následky mluvčí radnice v Hodoníně Josef Horníček.

Část nájemníků odešla k příbuzným. „Někteří skončili v nemocnici, ale snad by už měli být propuštěni. A podařilo se jim najít náhradní ubytování. Všichni by tak měli být v tomto ohledu nějakým způsobem zajištěni. Týká se to deseti lidí,“ sdělil mluvčí Horníček. Zástupci města budou nyní řešit obnovu zničeného majetku.

Na silnici I/55 u Mikulčic se v neděli ráno stala vážná nehoda. Těžce se při ní zranila mladá řidička.
Náraz do stromu u Mikulčic. Těžce zraněnou ženu dostali z auta až hasiči

Oheň lidi žijící v ulici Pravoslava Veselého ale nepotrápil letos poprvé. Hasiči tam vyjížděli i před dvěma měsíci, a to k požáru sklepa. Evakuovali tehdy šestnáct místních, polovina z nich potřebovala ošetření. Škoda tehdy neměla přesáhnout sto tisíc korun.

Velitel městské policie Jindřich Vašíček připomněl, že se strážníci o zlepšení situace v lokalitě snaží dlouhodobě. „Působí tam také naši asistenti prevence kriminality, navíc dohlíží na pořádek i domovnice – preventistka a ulice je pod naším kamerovým systémem,“ nastínil zdejší opatření šéf strážníků. Situaci v místě, které v Hodoníně nepatří mezi právě vyhledávané, se v mnoha ohledech zlepšila.

Stejně jako u sobotního požáru stálo kouření pravděpodobně i za požárem ubytovny u nedalekého vlakového nádraží. Hořet tam začalo o den dříve. Škoda se dostala na půl milionu.