„Bojovaly s nimi tři jednotky profesionálních hasičů a sedm jednotek dobrovolných. Lokalizace požáru se podařila po třiceti minutách od ohlášení události,“ sdělil mluvčí hasičů Štěpán Komosný.

Oheň se rozšířil na plochu téměř jednoho a půl hektaru. Škoda je patnáct tisíc korun, díky včasnému uhašení se podařilo zachránit majetek za půl milionu.

Hasiči likvidovali požár bytu v ulici Pravoslava Veselého. Foto: hasiči
Požár bytu v Hodoníně policie šetří jako trestný čin. Škodu má sedm domácností

„Celý zásah trval necelé tři hodiny a po likvidaci jsme místo předali revírníkovi lesa. Zůstávala tam pak preventivně dobrovolná jednotka pro kontrolu požářiště,“ dodal mluvčí hasičů.

V souvislosti s požárem lesa zůstává lidem na Hodonínsku v paměti zejména ničivá událost před více než deseti lety u Bzence. Tehdy tam za oběť padlo 156 hektarů. Plné ruce práce mělo patnáct set hasičů i armáda.

Zdroj: Deník/Přemysl Spěvák

„Byly případy, kdy hasiči museli zahodit hadice, naskočit do aut a před šířícími se plameny ujet pryč. Pomáhali jsme jim s orientací. Ta je pro neznalé v Bzenecké Doubravě složitá. Všude to vypadá stejně - rovina, borovice kam se podíváš,“ vzpomínal loni pro Deník revírník Petr Korvas.

Hašení u Bzence komplikoval vítr a písčitý terén. Obnova lesa začala v roce 2013.