Hustý černý dým valící se z okna domu zpozorovali sousedé. Hasičům nahlásili událost o čtvrt na deset. „Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice ve Veselí nad Moravou a dobrovolní z Vnorov, Veselí a Strážnice. Dobrovolné jednotky zůstaly v záloze a nezasahovaly,“ přiblížil rozsah nasazení mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Při příjezdu hasičů byl jednatřicetiletý majitel domu venku a zdravotníci ho se zdravotními problémy převezli k vyšetření do nemocnice. „Průzkum ukázal, že uvnitř hoří v obývacím pokoji a částečně také v kuchyni. Hasiči v silně zakouřeném prostředí zasahující v dýchací technice vypnuli v domě elektrický proud a plyn. Oheň pomocí vysokotlakého proudu dostali pod kontrolu o půl desáté,“ pokračoval Haid. Likvidaci požáru po odvětrání zakouřených místností a kontrole stropů bezkontaktním teploměrem ukončili hasiči sedm minut po desáté.

„Oheň způsobila nedbalost majitele, kterému se v pokoji vzňal rozlitý technický benzín. V přízemní domu požár poškodil zařízení obývacího pokoje a kuchyně, zplodiny hoření zasáhly i další prostory,“ upřesnil mluvčí. Vyšetřovatel hasičů podle předběžného odhadu vyčíslil škodu na sto tisíc korun a hodnotu majetku uchráněného zásahem hasičů pak na sedm set tisíc korun.

Během měsíce a půl zahořel na Hodonínsku už pátý rodinný dům. Nejdříve řádily plameny v Rohatci, pak ve Svatobořicích-Mistříně, Kostelci a v neděli ráno v Prušánkách. Nejčastějšími příčinami požárů byly krb či špatně postavený komín. Škody se vyšplhaly přes tři milióny korun.