Tragické následky měl požár, který v pátek 5. února před půl patou ráno zachvátil rodinný dům v Uherském Ostrohu. V plamenech našla smrt zřejmě osmdesátiletá majitelka domu.

Požár zpozoroval soused, který si nad ránem všiml nezvyklého blikajícího světla. Po oznámení na místo okamžitě vyjely jednotky hasičů. „Jako první na místo dorazili profesionálové z Uherského Hradiště. Z oken šlehaly plameny a hasiči dostali informaci, že uvnitř je pravděpodobně i majitelka domu,“ informoval mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Ti se snažili o rychlou lokalizaci i sražení hlavních plamenů. V dýchacích přístrojích postupně pronikali do domu a při následném průzkumu nalezli ohořelé torzo lidského těla. „Předpokládáme, že šlo o asi osmdesátiletou majitelku, jejíž záchrana nebyla možná,“ uvedl Mitáček.

Celkové uhašení požáru trvalo asi dvě hodiny. Zásahem se podařilo zabránit rozšíření požáru do dalších místností a částí většího rodinného domu.

„Během zásahu poskytoval jeden z našich hasičů, proškolený v poskytování posttraumatické pomoci, péči pozůstalým, které tragická událost značně psychicky zasáhla,“ dodal Mitáček.

Hasiči spolu s policisty a speciálně vycvičeným psem pro ohledávání požárů se snaží určit přesnou příčinu vzniku ohně. „Detailním prohledáváním domu a zjišťováním informací, které požáru předcházely, se kriminalisté snaží zjistit, zda žena nezemřela cizím zaviněním,“ sdělil uherskohradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental.

Požárem způsobené škody jsou odhadovány na statisíce. Požár byl podle hasičů zjištěn příliš pozdě, protože v domku nebylo žádné signalizační zařízení a zasaženy byly místnosti směřující do dvora a zahrad.

Michal Sladký
Václav Brachtl