„K požáru sena a slámy v areálu statku na Nesytu jsme vyslali nejprve jednotku z Hodonína a dále jednotky dobrovolných hasičů z Hodonína a Dolních Bojanovic,“ sdělil operační důstojník hasičů.
Po ohledání hořícího hospodářského objektu o ploše asi pětadvacet krát osm metrů panovala také obava hasičů, že se uvnitř nacházejí acetylenové tlakové lahve.
Postupně na místo dorazilo devět hasičských jednotek z okolních obcí, například Mutěnic, Dubňan, Prušánek i Rohatce.

„Požár se hasičům podařilo lokalizovat krátce po 22 hodině. Nasadili celkem sedm útočných proudů,“ popsal zásah službu konající důstojník hasičů.
Protože se část střechy zřítila na hořící balíky slámy a seno, museli hasiči pomocí automobilového žebříku rozebírat konstrukci prohořelých krovů. Jak uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid, přízemní hospodářské stavení o rozměrech 25 krát 8 metrů oheň zcela zničil.
Z objektu zůstaly podle něho jen obvodové zdi. Uvnitř uhořelo 25 slepic, šest nutrií a jedno prase, další zvířata - kůň, kozy a ovce - před plameny utekla do výběhu.

„Rozebírání střechy a dohašování ohnisek ukončili v 1.07 hodin. Ke střežení požářiště na místě zůstala místní dobrovolná jednotka,“ upřesnil Jaroslav Haid.
Příčiny požáru jsou v těchto chvílích stále v šetření.

„Jako nejpravděpodobnější verze se přesto jeví úmyslné zapálení,“ naznačil pracovník šetření příčin požárů Stanislav Klásek. „Předběžná škoda na objektu a uskladněné lisované slámě je zhruba dvě stě tisíc korun,“ odhadl Klásek.

V areálu zvaném Nesyt hořelo podle něj už v půli května. Tehdy plameny zlikvidovaly uskladněné dřevo v bývalém skladu.

„Těžko říci, zda by mohly mít oba případy něco společného. Rovněž domnívat se, že je lze spojovat s osobami, které se tady často vyskytují, jako bezdomovci a lidé drogově závislí, by byla v současné chvíli jen spekulace,“ zdůraznil ještě Stanislav Klásek.