Například v Hodoníně se zloděj vloupal do dodávky a ukradl elektroinstalační materiál. „Napáchal škodu za několik tisíc korun," uvedl mluvčí policie Petr Zámečník.

Jeden zraněný. To byl následek bitky šestice lidí v Dubňanech brzy ráno na Nový rok. Obě znesvářené skupiny skočily na policejní stanici. Rodinné setkání se vlivem alkoholu zvrátilo v jednom z rodinným domů ve Veselí nad Moravou, kde museli zasahovat policisté.

Ve veselské tržnici ve Svatoplukově ulici našli na Nový rok dopoledne tělo mrtvého čtyřiapadesáti­letého muže. Případem se zabývají hodonínští kriminalisté. „Zatím nebylo zjištěno cizí zavinění, příčinu úmrtí pomůže objasnit nařízená soudní pitva," sdělil policejní mluvčí Pavel Šváb.

Nevšední obraz se naskytl záchranářům v neděli před osmou ráno mezi Strážnicí a Vnorovy. V autě, které sjelo poblíž mostu do Veličky, strávil část noci na zadním sedadle jednačtyřicetiletý muž. Vůz měl nastartovaný motor a muž byl zabalený v dece. Zatím není potvrzené, jestli se jednalo o řidiče. „Při dechové zkoušce nadýchal asi dvě promile," sdělil mluvčí policie Pavel Šváb.

Podívejte se: Auto našli ráno v potoce. Na zadním sedadle spal muž

Ještě v roce 2016 zamířilo pět hasičských jednotek za asistence policie do Sobůlek. Tam hořela střecha rodinného domu. „Hasiči do boje proti plamenům nasadili postupně dva vodní a dva vysokotlaké proudy. Z domu vynesli propanbutanovou lahev a vyvedli dva psy," oznámil mluvčí hasičů Petr Příkaský. Požár se obešel bez zranění, škoda dosáhla půl milionu korun.

Kyjovští policisté museli chvilku před půlnocí vyjet k labuti, která se procházela podél silnice mezi Kyjovem a Sobůlkami. Policisté měli obavy, aby do opeřence nenarazilo projíždějící auto, proto jej odehnali do polí.

Hasiči na jižní Moravě řešili mezi osmou večer jednatřicátého prosince a čtvrtou ranní na Nový rok celkem třiadvacet událostí, z toho patnáct požárů a dvě dopravní nehody. „Hasiči likvidovali především drobné požáry popelnic a kontejnerů, kde škoda dosáhla maximálně do výše desetitisíc korun," sdělil Příkaský.