„Novou dodávku jsme dostali již v lednu. Nyní prodáváme původní automobil, za který jsme náhradu dostali. Sloužil u nás už od roku 1981. Musím uznat, že jsme techniku vyměnili. Řešili jsme problémy s opravami. Auto už bylo starší, rychlost, technika a vybavení už šly velmi dopředu," zhodnotil velitel strážnických dobrovolných hasičů Michal Vajčner s tím, že si členové sboru polepšili jak ve spolehlivosti, tak i ve viditelnosti. „Přibylo nám čerpadel i počet hadic, ale i praktické věci, které se nám časem osvědčily, jako jsou ruční baterie nebo svítilny," doplnil Vajčner.

Ten předpokládá, že původní auto hasiči prodají maximálně za třicet tisíc korun. Peníze půjdou do rozpočtu města Strážnice. Nové auto vyšlo na osm set čtyřicet tisíc korun. Přibližně polovinu tvořila dotace, zbytek doplatilo město. V jednotce nyní působí čtyřiadvacet hasičů. Dvanáct z nich je na placené pohotovosti. „Jsme zavázaní k tomu, že čtyřiadvacet hodin denně musíme do pěti minut vyjet k zásahu," vysvětlil Vajčner.

Kromě Strážnice jsou místní jednotkou také pro Sudoměřice a Tvarožnou Lhotu, kde hasičské jednotky chybí.

Strážničtí dobrovolní hasiči se dočkali nové techniky v roce, kdy oslaví výročí. Letos totiž uplyne již sto dvacet let od jejich založení. „Oslavy se uskuteční třiadvacátého června. Právě v tento den nám také starostka města slavnostně předá nový automobil," pozval Vajčner.