Hasiči k požáru vyjeli kolem půl šesté večer. „Oheň jsme již zlikvidovali, dohašujeme už jen drobnosti,“ hlásil těsně před devatenáctou hodinou vyšetřovatel hodonínských hasičů Stanislav Klásek.

Ten byl spolu s dalšími hasiči ze sedmi jednotek přímo na místě. „Je to tu hrozné. Vypadá to, že objekt zapálil někdo úmyslně,“ uvedl. Objekt je už delší dobu neobydlený a stahují se do něj bezdomovci. „Jsou tu matrace, jde vidět, že tady přebývali lidé. Ohniska byla na osmi místech, nevěděli jsme, kam dřív skočit,“ popsal Klásek. Podle něj byl dům i pod častým dohledem policie. Ta se snažila bezdomovce vyhánět, ale ti se stále vraceli.

V době požáru zřejmě v místnostech byli lidé. „Svědci, kteří to viděli, říkají, že odtud stačili utéct,“ doplnil Klásek. Podle něj hasiči na místě nikoho nenašli. Záchranka ale odvezla hasiče, který se propadl do patnáctimetrové studny v objektu takzvané bývalé kuželny. „Naštěstí zůstal viset a kolegové ho vytáhli. Nadýchal se jen kouře,“ uklidnil vyšetřovatel.

Jaká vznikla škoda majiteli domu, kterého nyní hledá policie, Klásek zatím nedokáže spočítat ani odhadnout. Profesionální hasiči z Hodonína a sbory dobrovolných hasičů z Dubňan, Rohatce, Dolních Bojanovic a Hodonína se potýkali s hustým dýmem a museli rozebrat střechu objektu. Nyní ho budou hlídat.