„K požárům tohoto nevyužívaného objektu vyjíždíme poměrně často. Letos jsme tam byli už sedmkrát," řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Jeho kolegové vyjížděli na místo ve středu před desátou večer, požár lokalizovali po jedenácté. „Na místě jsme zasahovali zhruba čtyři a půl hodiny, oheň jsme zlikvidovali asi v půl třetí ráno. Nad ránem jsme se tam vraceli k dohašení trámů," informoval Mikoška.

Ilustrační foto
Podvodníkovi dala i přihlašovací údaje do bankovnictví. Přišla o půl milionu

Hasiči na místě zachránili tři lidi. „Jeden člověk byl u východu a byl bez zranění, dva muže jsme předali do péče záchranářů," doplnil Mikoška.

„Dva muži utrpěli popáleniny. První zraněný měl popáleniny na rukou, šlo o popáleniny druhého stupně, sanitka jej převezla do hodonínské nemocnice. Druhý muž utrpěl popáleniny dýchacího ústrojí, nadýchal se zplodin. Museli jsme jej zaintubovat a na umělé plicní ventilaci následně trasportovat vrtulníkem do bohunické nemocnice. Jeho stav je vážný," uvedla mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová.

Podle informací Deníku se jednalo o lidi bez domova. Ředitel hodonínské městské policie Jindřich Vašíček redakci potvrdil, že se tam bezdomovci vyskytují. Budova patří soukromému majiteli. „Je to jedno z míst, kde se lidé bez domova zdržují. Mají na to čich. Když odhalí opuštěné místo, hned se tam nastěhují," konstatoval Vašíček.

Nehoda osobního auta a dodávky uzavřela silnici číslo 380 poblíž Hodonína.
Vážná nehoda u Hodonína: šest zraněných včetně dětí. V autě byla i těhotná žena

Strážníci tam nepravidelně vyjíždějí k oznámením, vícekrát už tam letos byli také hasiči. „Vyrážíme tam zhruba dvakrát, třikrát do měsíce," přiblížil Vašíček.

Příčina vzniku požáru a škoda zůstává v šetření.