S plameny, které zachvátily objekt pily z roku 1907, bojovali profesionální hasiči z Břeclavi a dobrovolní hasiči ze Staré Břeclavi, Týnce, Tvrdonic, Hrušek, Lanžhota, Prušánek a Velkých Bílovic.

„Byl vyhlášen druhý stupeň pohotovosti. Nezvyklé bylo určitě to, že na místě zasahovalo tolik hasičských jednotek. To není rozhodně běžné,“ vysvětlil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Hasiči bojovali s ohněm od včerejších zhruba osmnácti hodin, asi po dvou hodinách dostali živel pod kontrolu. Na místě zůstaly do rána jen dvě jednotky, které zajišťovaly, aby se stavění případně opět nevzňalo.

„Škoda je prozatím odhadována asi na padesát tisíc korun. Výrazně se poškodil především elektrický rozvaděč, který využívaly ještě dva přilehlé domy a jedna místní firma,“ upřesnil Haid s tím, že jednotky se potýkaly s velkými problémy kvůli nízkému tlaku vody v tamním hydrantu.

Historické stavbě, která je určena k demolici, se propadl strop, rozsáhlý požár neušetřil ani obvodové zdi stavby, které úplně spadly.