Na sídliště Jihovýchod v Hodoníně zamířily krátce po půlnoci v noci na neděli tři jednotky hasičů, aby zlikvidovaly požár ve sklepě bytového domu. „Hořela kóje a domovní odpad,“ informoval mluvčí jihomoravských hasičů David Jirouš.

Jeho kolegové použili jeden vysokotlaký proud a přetlakovou ventilaci. Následně odvětrávali schodiště a nasadili další ventilátor do hlavního vchodu. „Nemuseli jsme ale nikoho evakuovat,“ doplnil mluvčí.

Hasiči použili i termokameru, aby zjistili skrytá ohniska a ochladili místo požáru. „Škoda se vyšplhala předběžně na sedmdesát tisíc korun, ohořelo tam dřevo a zdi, takže se bude muset vymalovat. Příčiny požáru jsou v šetření,“ zmínil o víkendu Jirouš.

Plameny a žár poškodily polystyrenové zateplení stropu, izolaci potrubí vody, plynu, televizního signálu a internetového připojení. V pondělí hodonínští policisté poodhalili okolnosti požáru. 

Při vyšetřování události narazili policisté na podezřelého mladíka. Jeho "hra" se mu nevyplatila. „Nakonec se k zapálení přiznal. Svým úmyslným jednáním způsobil obecné nebezpečí. Jde o podezření z trestného činu. V případě odsouzení mladíkovi hrozí tři až osm let odnětí svobody," upozornil policejní mluvčí.