„Po uhašení požáru bylo zřejmé, že založení ohně způsobila nějaká osoba. Pachatel na pozemek vnikl pravděpodobně po přelezení drátěného oplocení,“ uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Viník na místě zapálil noviny, které poté strčil do dřevěné kůlny. Od ní plameny přeskočily rovněž na vedlejší dílnu. Po uhašení vyčíslili majitelé škody na sto tisíc korun. „Vevnitř byla spousta věcí, takže nebyl problém, aby se oheň rozšířil,“ řekl vyšetřovatel hasičů Stanislav Klásek.

Jakmile důkazy naznačily, že požár někdo založil úmyslně, vložili se do podrobného prověřování také policisté. Po pár hodinách však bylo prakticky jasno. Žhář se přišel sám udat. V těchto dnech tak čelí podezření z trestného činu poškozování cizí věci. Pokud jej soud uzná vinným, může strávit za mřížemi až jeden rok.

V poslední době jde už o druhý známý případ, kdy je jasné, že škodu způsobil žhář úmyslně. K podobnému případu s ještě většími škodami došlo v polovině září v hodonínské části Nesyt. Policii se nakonec před Silvestrem podařilo ukázat na pachatele: byl jím muž, jenž na hořící budovu upozornil hasiče.

Ten zažehl oheň pomocí ředidla, cigarety a hadry, kterou následně hodil do sena. Při požáru zemřelo dvaatřicet zvířat. Vše kvůli sporu s bývalým zaměstnavatelem­.