„Protože se naši zákazníci stále častěji ptali na možnost nákupu pohodlného sezení, začali jsme nabízet i kvalitní sedací soupravy. Jde o sedačky s pevnou kostrou z kvalitního bukového dřeva, sedáky ze studené pěny a vše je podtrženo velkým výběrem mezi potahy,“ objasnil majitel firmy František Mikula.

Coby vyučený truhlář se před lety pustil do podnikání s tím, že bude vyrábět kuchyně a nábytek na míru. O jeho práci byl mezi zákazníky zájem, a tak se firma postupně rozrostla na současných devět zaměstnanců.

Záběry ze společnosti Montano Valtr
Zahradnická společnost sleduje trendy. Za jednu z priorit považuje roboty

„Od počátků jsme se hodně posunuli, neboť sázíme na osobní přístup ke každé zakázce a vysokou kvalitu našich výrobků,“ zamýšlí se Mikula a doplňuje: „Podařilo se nám vybavit výrobu CNC strojem a další novou výrobní technologií. To nám pomohlo pokročit v kvalitě i přesnosti hodně kupředu. Před šesti lety jsme u nás, v Rájci-Jestřebí, otevřeli nové kuchyňské studio a vzorkovnu sedacích souprav, které se stalo vyhlášeným v širokém okolí.“

Podle něj má na úspěchu jeho firmy veliký podíl především jeho rodina. „Mám velké štěstí, že mám hodně tolerantní ženu a vlastně celou rodinu, když už mnoho let přicházím domů až večer,“ říká uznale Mikula.

A celá jeho rodina firmou také žije. Je do ní zapojena manželka i děti – dcera se věnuje 3D návrhům nábytku, syn má na starost výrobu a jeho přítelkyně se ve firmě zabývá konstrukčními programy a propagací i na sociálních sítích.

Osvědčení dodavatelé materiálů

Podle Mikuly je na trhu široký sortiment takřka všech komponentů a nepřeberné množství materiálů v různých barvách a designu, z nichž mohou při výrobě kuchyňskou linku či jiný nábytek sestavovat.

„Přesto například u nábytkového kování sázíme na léty prověřenou kvalitu jednoho výrobce, jehož produkty vykazují nejvyšší kvalitu,“ zdůraznil podnikatel.

Svůj první event pořádal na střední škole. Dnes se tím Luboš Machoň živí
Svůj první event pořádal na střední škole. Nyní muž slaví úspěchy i v zahraničí

V AZ-Nábytku vyrábějí kuchyňské linky podle nejnáročnějších představ zákazníků. „Pro zákazníka jsme schopni vypracovat 3D návrh kuchyně podle daných rozměrů a požadavků tak, aby byl spokojen. Pomůžeme mu vybrat i vhodný materiál, spotřebiče, drátěný program a poradíme s dalšími komponenty. Nakonec vypracujeme cenovou nabídku a poté se může rozhodnout,“ líčí majitel firmy.

„Pro naše zákazníky je kvalita důležitá. Chtějí, aby jim nová kuchyňská linka dobře sloužila, aby byla praktická, kvalitní a také aby jim dlouho vydržela. Naše výrobky jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů na trhu, na rozdíl do nábytku, který lze koupit v některých řetězcích. Materiál odebíráme výhradně od osvědčených výrobců,“ popsal František Mikula.