Předchozí
1 z 8
Další

OD PIZZAŘE K LAZEBNÍKOVI. Jednadvacet let dělal pizzu, z toho patnáct let v Rakousku. Příprava italské pochoutky však Pospíšila přestala naplňovat. „Hledal jsem, co mohu dělat jiného. Začal jsem se dívat po YouTube, kde jsem objevil klipy s barbery. Celé dny a hodiny jsem sledoval, jak ostřílení borci stříhají. Kreativita je pro mě klíčová, což mi po dlouhém čase v gastronomii nevyhovovalo. Stříhání mi sedlo. Nikdy předtím jsem kadeřníka nedělal,“ líčí znojemský lazebník.

Znojemský barber Lukáš Pospíšil.Zdroj: Deník / Lubomír Budný

SÁM PRO SEBE. Rodák z Křídlůvek formoval mužské účesy dva měsíce svépomocí. Potom dostal nabídku, aby své umění předváděl ve znojemském Salonu Glamour. „Pomalu se trousilo, že začínám stříhat. Dostalo se to v k vedení Glamouru, s nímž jsme si zavolali. Byla to rychlá cesta. Stříhal jsem sám pro sebe dva měsíce a už mě brali do salonu. Zákazníci sami chodili,“ vypráví překvapeně Pospíšil. 

Znojemský barber Lukáš Pospíšil se svými klienty. Muži i chlapci si k němu chodí odpočinout.Zdroj: archiv Lukáše Pospíšila

CHARISMATICKÝ BARBERSHOP. Stále snil o vlastním prostoru, kde by se realizoval naplno. Po dvanácti měsících v Salonu Glamour otevřel loni v dubnu svůj Barbershop Charisma.

Znojemský barber Lukáš Pospíšil oslavil v dubnu rok od otevření svého podniku Barber Charisma.Zdroj: archiv Lukáše Pospíšila

STÁLE PLNO. I během výpadku, který nastal z důvodu pandemie koronaviru, mu lidé telefonovali. „Od jedenáctého května, kdy můžeme otevřít, mám už na několik dní dopředu popsaný diář. Chodí nejenom mladí, ale i muži kolem padesátky. Mohu říct, že ti si to nejvíce užívají. Jednoduše sednou a dokážou být vděční za relax, vypnou hlavu a nechávají se opečovávat. Klientela je pestrá,“ říká muž, jemuž nikdo neřekne jinak než Luky.

Znojemský barber Lukáš Pospíšil oslavil v dubnu rok od otevření svého podniku Barber Charisma.Zdroj: archiv Lukáše Pospíšila


DOJETÍ K SLZÁM. Zažívá i dojemné okamžiky. „Nejstarší zákazník měl osmdesát let. V den jeho návštěvy měl narozeniny, stříhal jsem ho a pak mu řekl, že to má jako dárek ode mě a on se rozbrečel,“ pronáší s dojetím Pospíšil.

Znojemský barber Lukáš Pospíšil vždy čiší optimismem.Zdroj: Deník / Lubomír Budný

NEŽÁDOUCÍ ŽENY. Někdy přijdou do Barbershopu Charisma i ženy se svými partnery, což podle Pospíšila není ideální. „Pokud má chlap za sebou ženu, nedokáže vypnout. Nemám nic proti ženským, ale jedu filozofii, že barber shop je mužskou záležitostí. Když jsme dříve přišli jako muži do kadeřnictví, byla tam samá holka. Seděli jsme a poslouchali, jak si povídají ženy. Rychle ostříhat a pryč. Pokud ke mně přijde muž, ví, že se mu budu hodinu věnovat a není to jen pic, pic, pic. Prohodíme pár slov, podám mu ruku a začnu mu tykat, opadne jeho role. Je jedno, jestli má sako a kravatu, anebo je skejťákem,“ přibližuje.

Znojemský barber Lukáš Pospíšil ve výkonu své práce. Foto: archiv Lukáše PospíšilaZdroj: Deník / VLP Externista

MOTORKA A POKOJOVÝ PES. Klíčová i v osobním životě je pro něj svoboda. Rád vytáhne na projížďku svou motorku a užívá si volnosti. Radost mu dělá i jeho pudl. „Ze začátku jsem měl pitbulla, ale člověk, jak stárne, zjistí, že vůbec nepotřebuje bojové plemeno, ale stačí mu pokojový pes, jenž dává člověku radost. Od mládí jsem svobodný chlap a úplně nejvíc je pro mě, když vezmu motorku a jdu se projet takzvaně na klid,“ dodává Luky.

Znojemský barber Lukáš Pospíšil se svým pudlem. Foto: archiv Lukáše PospíšilaZdroj: Deník / VLP Externista

VOLNÁ RUKA. Svobodu mu při stříhání nechávají i jeho zákazníci. „Pro mě je to nejlepší, protože když mi nechají volnou ruku, tak jim mohu předat něco ze sebe,“ uzavírá Pospíšil.

Znojemský barber Lukáš Pospíšil.Zdroj: Deník / Lubomír Budný