Předchozí
1 z 5
Další

Fascinovalo ji, jak se dá správným dotykem pomoci. Otevřela si masážní salon

Vlastní masážní studio provozuje na Masarykově náměstí ve Vyškově Tereza Bozděchová. Její život se však dříve ubíral odlišným směrem. „Původně jsem totiž vystudovala Podnikové hospodářství na Masarykově univerzitě v Brně a od roku 2009 jsem potom pracovala na různých pozicích v oblasti péče o zákazníky,“ říká. Dostala se přitom vysoko. „Do předloňského roku jsem vedla tým administrativních pracovníků ve velké korporaci,“ podotýká.

Tereza BozděchováZdroj: archiv Terezy Bozděchové

Získala tak zkušenosti v jednání s lidmi i různými institucemi. „Dalo mi to sice cenné znalosti pro budoucí podnikání, ale nebylo to pro mě úplně to pravé,“ prozrazuje. Její pozornost však už dlouho poutalo studium anatomie a světa masáží. „Odjakživa mě fascinovalo, jak je vše v lidském těle propojené, jak je příčina bolesti často na úplně jiném místě než její zdroj a jak se správným dotykem dá člověku velmi pomoci,“ popisuje.

Tereza BozděchováZdroj: archiv Terezy Bozděchové

Prvním krokem k novému zaměstnání byl v roce 2017 rekvalifikační kurz. „Složila jsem státní zkoušku a od té doby se v masážích dále vzdělávám i na různých dalších kurzech,“ zdůrazňuje. Se svojí masérnou v centru Vyškova je spokojená. „Je sice menší, ale zato čistá a útulná. Samozřejmostí je koutek pro odložení svršků oddělený závěsem, který zákazníkům poskytuje potřebné soukromí. Mé masérské lehátko je vybaveno vyhřívací podložkou, takže i v té největší zimě je na ní příjemné teplo,“ říká.

 

Tereza BozděchováZdroj: archiv Terezy Bozděchové

Zákazníkům nabízí mimo jiné i regenerační masáže. „Zaměřuji se při nich zejména na odstraňování příčin bolesti,“ vysvětluje masérka. Tyto masáže však mají širší uplatnění. „Jsou vhodné také pro odpočinek nebo relaxaci. Nejeden zákazník říká, že se po takové masáži cítí jako po osvěžujícím spánku,“ prozrazuje Bozděchová.

Tereza BozděchováZdroj: archiv Terezy Bozděchové

Druhým typem masáží, kterým se věnuje, jsou masáže lymfatické. „Povzbuzují činnosti lymfatického systému, snižují otok způsobený sedavým stylem života a pomáhají odstraňovat znaky celulitidy,“ vysvětluje. Zájemci se o jejích schopnostech mohou přesvědčit doslova na vlastní kůži. Masíruje ve svém masážním studiu Terra na objednání ve všední dny od osmi hodin ráno do osmi večer.

Tereza BozděchováZdroj: archiv Terezy Bozděchové