Toto hlášení slyšel 21.8.1968 Antonín Kučera několikrát. Když nenásledovaly další zprávy, vzdal čekání a šel do práce. Až tam se dozvěděl, že do republiky vjely tanky vojsk Varšavské smlouvy. Že ten den v práci nezůstal, věděli později všichni. Druhého dne se totiž objevil na titulní fotce speciálního černého vydání týdeníku Slovácko.

„Vzpomínám si, jak jsem se o tom dozvěděl. Stál jsem v kantýně. Pracoval jsem tehdy v Šardicích na dole Dukla. Přišel za mnou vedoucí měřičského oddělení a řekl, že jsem na titulní straně Slovácka. Nevěděl jsem jaké,“ vzpomíná si dodnes muž, stejně jako na místo, kde jej fotoaparát zachytil. „To auto se přesunovalo, ale snímek je z náměstí, před farou,“ upřesňuje.

Z té doby dodnes uschovává množství novin či letáků, které se tehdy v Hodoníně vyrojily. Jsou mezi nimi i takové zajímavosti jako desatero pokynů, jak se k okupantům chovat, či lístek upozorňující na poznávací značky aut s „tajnými“, kteří zatýkají.

Dnes je Antonín Kučera znýmý jako autor webu: Hodonín nostalgický. Tam ukazuje ve fotografiích zapomenutá místa a v posledních dnech i okupaci roku 1968. Kromě fotek je na něm k vidění i dobové video, na kterém projíždí tanky Hodonínem.
Více v úterním vydání týdeníku Slovácko