Cykloturisté KČT Hodonín vyrazí v pátek 8. května do Dolního Rakouska. Jejich cílem bude ptačí rezervace u města Hohenau. Sraz účastníků bude v 7:00 u Obchodní akademie v Hodoníně. Trasa je vedena z Hodonína přes Moravskou Novou Ves a Břeclav na hraniční přechod Poštorná. Dále do první rakouské obce Reinthal a po trase Jantarové stezky (cyklostezka č. 914) přes obce Benhardsthal a Rabensburg do města Hohenau an der March.
Zde na okraji města je ptačí rezervace o ploše 55 hektarů, ve které přebývá až 200 druhů ptáků. Ptactvo lze pozorovat z rozhledny umístěné na okraji rezervace pomocí zde instalovaného dalekohledu.

Po prohlídce bude výprava pokračovat přes hraniční most na řece Moravě na Slovensko. Po trase Moravský Svätý Ján – Sekule – Kúty a Brodské k řece Moravě a po slovenské hrázi řeky zpět do Hodonína. Délka trasy je asi 100 kilometrů a plánovaný návrat do Hodonína bude v pozdních odpoledních hodinách.

Nezapomeňte na platný občanský průkaz, zdravotní připojištění do zahraničí, náhradní duši nebo lepení a osobní lékárničku. Připomínáme cyklistickou přilbu, protože na Slovensku je podle nového silničního zákona mimo obec povinná.

Jménem KČT Hodonín srdečně zve vedoucí akce Vl. Havlíček.

V sobotu 9. května vyrazí turisté zvláštním autobusem do Orlických hor, do Králické pevnostní oblasti. Zde je v plánu prohlídka dělostřelecké tvrze Bouda, Vojenského muzea v Králíkách a pěšího srubu „U cihelny“ na okraji města.

Protože zájezd je v současné době naplněn, připomínáme jenom přihlášeným turistům, že sraz účastníků je 9. května v 5:45 u autoservisu Chaloupka na Dvořákově ulici a odjezd neodvolatelně v 6:00.