VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Co se kde staví

Na vydražených pozemcích měl stát hotel. Nakonec postaví kinosály

Hodonín - Na třech milionech a dvě stě tisících korun začínala dražba lukrativních pozemků s ruinami staveb v centru Hodonína. Mezi desítkou zájemců nakonec zvítězila tamní radnice s částkou přesahující třináct milionů korun. Místní se díky tomu dočkají i třeba nového kina.

Výstavba překladiště? Jen s obchvatem. Ten je ale v nedohlednu

Hodonín - Obě strany mají velký zájem na pokračování podle podepsaného a platného memoranda s cílem urychlit přípravu projektu logistického centra Hodonín. To je závěr společného prohlášení hodonínského starosty Milana Lúčky a člena představenstva společnosti DOE Europe Jana Vlčka. „Všichni jsou ale seznámení s tím, že je stavba navázaná na velký obchvat Hodonína. Pokud nevznikne, nebude ani kontejnerové překladiště,“ řekl starosta.

Kyjov chce být chytré město. Chystá lampy na dálkové ovládání a s wifi

Kyjov, Hodonín - Dálkové ovládání veřejného osvětlení, které zamezuje plýtvání energií. Tak vypadá první část projektu Smart City, který od loňského jara rozvíjí v Kyjově na Hodonínsku. „Letos vytvoříme základ pro další úpravy, na jejichž tvorbě se už budeme radit přímo s obyvateli. Chceme patřit mezi lídry chytrých měst, ale zůstat rozumní v investicích,“ upozornil tajemník radnice Milan Jagoš. Systém podle něj značně ulehčí život obyvatel a bude šetrný k přírodě.

Cyklověž v Hodoníně je postavená. Na otevření si lidé ještě počkají

Hodonín – Dokončenou cyklověž ve čtvrtek převzala od firmy hodonínská radnice. Objekt má pojmout téměř sto dvacet kol i s přilbami.

Stavba cyklostezky z Ratíškovic do Hodonína začne v srpnu

Ratíškovice - O tom, kdo postaví cyklostezku mezi Ratíškovicemi a Hodonínem, rozhodnou obecní zastupitelé v pondělí 30. července. Budou hlasovat o schválení výběru stavební firmy.

Unikátní přístavbu školy ponesou celistvé duby

Ratíškovice - Nejnovějším postaveným dílem úspěšného architekta Tomáše Havlíčka bude přístavba základní školy v Ratíškovicích na Hodonínsku. Za svůj poslední počin pro tuto obec získal ocenění Dřevostavba roku.

Konec trénování na provizorním. Bažantnice získají stálé dopravní hřiště

Hodonín – Už od začátku století se strážníci Stanislav Urbánek a Josef Běloch snaží o zřízení stabilního dopravního hřiště v Hodoníně. Ten zatím zůstává posledním okresním městem na jihu Moravy bez něj.

Stavbu cyklostezky na Přívoz chtějí v Bzenci zahájit začátkem září

Bzenec – Cestující na kolech se ještě letos mají dočkat cyklostezky, která spojí Bzenec s Přívozem. Firmu, která novou bezpečnou spojnici postaví, má do konce měsíce na základě výběrového řízení schválit městští radní. „Chtěli bychom, aby na začátku září zahájila práce. Naší snahou je, abychom cyklostezku do konce roku vybudovali,“ řekl bzenecký starosta Pavel Čejka.

Částečná uzavírka mostu v Hodoníně se v pátek změní v úplnou

Hodonín - V plném proudu jsou práce na opravě mostu přes silnici I/55 v Hodoníně v Brněnské ulici. O víkendu čeká na dělníky i řidiče nejnáročnější část oprav v tomto roce.

Rekonstrukci Habánského sklepa dokončí dřív

Vacenovice – Turisté by se mohli dočkat otevření výstavy v opraveném Habánském sklepě ve Vacenovicích na Hodonínsku už v polovině příštího roku. Přímo pod nohama zde návštěvníci uvidí pod zátěžovým sklem repliku unikátní vypalovací pece habánů, náboženské sekty, které sklep patřil.

Tučňáci a Sahara v Hodoníně. Zoologickou zahradu čeká velká rekonstrukce

Hodonín – Nových expozic pro zvířata, širší nabídky jídel a rekonstrukce provozních budov se dočkají návštěvníci v zoologické zahradě v Hodoníně.

Cyklostezce ustoupily stromy. Následovat bude přeložení kabelů

Ratíškovice - Lesníci dokončují kácení stromů před výstavbou cyklostezky, která povede mezi Ratíškovicemi a Hodonínem. „Do konce července by měl být prostor pro cyklostezku vyčištěný. Pak přijde na řadu zasíťování,“ řekla ratíškovická starostka Anna Hubáčková.

Unikátnímu botanickému skleníku v hodonínské nemocnici hrozí zánik

Hodonín - Pacientům i návštěvníkům hrozí, že přijdou o oblíbený botanický skleník v hodonínské nemocnici. Zařízení si totiž nemůže dále dovolit jeho provoz a město jej odmítá dotovat.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT