VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Co se kde staví

Mezi Dubňany a Ratíškovicemi položí nový asfalt. S opravou začnou za měsíc

Dubňany, Ratíškovice – Zhruba za měsíc mají dělníci začít s pracemi na dlouho očekávané rekonstrukci silnice třetí třídy mezi Dubňany a Ratíškovicemi. „Délka úpravy je více než tři kilometry sedm set metrů," uvedla vedoucí oddělení veřejných zakázek krajských silničářů Jitka Smutná.

Skate park ustoupí parkovišti. Nový vznikne do konce října u pálenice

Kyjov – Po čtrnácti letech zmizí z centra Kyjova skate park. Ten leží za kulturním domem. Milovníci skateboardů, kolečkových bruslí a BMX kol ale o svůj svatostánek nepřijdou, přesouvá se do kyjovské části Nětčice do nevyužívaných míst poblíž pálenice. „Získáme tím nová parkovací místa, která budou v docházkové vzdálenosti od Masarykova náměstí. Naší ambicí je totiž snížit počty aut, které na náměstí parkují," uvedl kyjovský starosta František Lukl.

Obce na Hodonínsku se pustily do oprav hřbitovních zdí

Hodonínsko – Důchodkyně Olga Filípková jednou za čas položí na místo před boršovský hřbitov květiny. V období dušiček zamete listí a zapálí před křížem svíčku. Boršovské pohřebiště je jedno z mnoha, na kterých se na Hodonínsku letos o prázdninách pracuje. „Nevím, co velice víc by se tady mělo opravovat. Hroby nejsou v rovné linii, někde je ulička, jinde ne, ale to se dneska už nijak neupraví," řekla Filípková.

Kyjovské zahrady: v bývalém vinařském areálu vznikne město ve městě

Kyjov /FOTOGALERIE/ – Situace s byty v Kyjově je špatná. Poptávka vysoce převyšuje nabídku a ceny jsou vysoké, přiblížila stav makléřka kyjovské realitky Reality Gaia Irena Pavlíková. „Kdybych dnes měla dvacet bytů i za poměrně vysoké ceny, do deseti dnů jsou prodané," řekla Pavlíková. Majitelé bytů se podle ní už ani na realitní kanceláře neobracejí, stačí jim se poptat mezi sousedy a známými. Pomoci má projekt nového využití areálu bývalých Vinařských závodů Kyjov za zhruba tři sta milionů korun.

Z více než 200 let staré stodoly chtějí udělat muzeum

Sobůlky – Opravit více než dvě stě let starou stodolu se rozhodli v Sobůlkách na Kyjovsku. Před dvěma lety získala tamní radnice od majitelky dům i s přilehlou hospodářskou budovou a za vlastní peníze zde průběžně prováděla nutné opravy. Stodola je však v havarijním stavu, a tak se vedení obce rozhodlo zažádat o grant na zemědělské usedlosti historického významu.

Rozhlednu Na Johance čekala oprava, nakonec ale půjde dolů

Hýsly /FOTOGALERIE/ - Deset let umožňovala lidem rozhled po okolí. Tomu je však konec. Odstranit. Takový verdikt zazněl ve spojitosti s hýselskou rozhlednou Na Johance. Shodli se na tom všichni obecní zastupitelé. „Její poškození je tak značné, že celková rekonstrukce by byla v podobných nákladech jako pořízení rozhledny nové," uvedl hýselský starosta Libor Orság.

Do tras pro cyklisty půjdou na Veselsku miliony korun

Hodonínsko – Hlavně bezpečnost. Především tento cíl mají nejen plánované úpravy, ale i výstavba nových cyklostezek na Hodonínsku. Mezi nejdražší patří dostavba druhé a třetí etapy spojnice mezi kyjovskými Bohuslavicemi a Mouchnicí. „Odhadované náklady na stavbu jsou přes dvacet milionů korun," uvedl vedoucí odboru rozvoje města Kyjova Roman Pekárek.

Zámek chátrá dál. Na okolí leží dluhy

Veselí nad Moravou /FOTOGALERIE/ - Už před více než třemi lety měl začít turisty ve Veselí nad Moravou ubytovávat u řeky nový hotel. Ten měl vzniknout po velké rekonstrukci tamního zámku. Jenže opravy už roky stojí a historická stavba chátrá dál.

Římskokatolický kostel v Kněždubu dostane novou střechu

Kněždub - Teprve čtrnáct dní má kněždubská farnost nového duchovního. Nyní se chystá další změna. Římskokatolický kostel svatého Jana Křtitele dostane novou střechu.

Ve vracovské škole je těsno, problém vyřeší nové učebny

Vracov – Tři nové, specializované učebny. To je plán pro Masarykovu základní školu ve Vracově. Nové místnosti mají sloužit výuce fyziky, chemie, biologie a informatiky. Prostor se pro ně našel na půdě nad hlavním vchodem. „Nemáme kmenové třídy, žáci přibývají a učebny nestačí. Situaci chceme zlepšit," řekl ředitel školy Zdeněk Hlavsa. Kmenová třída je domovskou pro konkrétní třídu.

Budoucnost Nákla? Hospůdka pod rozhlednou

Milotice /VIZUALIZACE/ – Krásný rozhled po okolní krajině, na Strážovický kopec, zalesněné Chřiby či Bílé Karpaty. To chtějí už léta nabídnout lidem členové Cyrilo-Metodějského spolku Náklo i mikroregionu Nový dvůr.

Kyjovskou školku čekají úpravy. Za více než milion korun

Kyjov – Děti z Mateřské školy v Nádražní ulici v Kyjově si užívají prázdniny, stavební dělníci tam začali s potřebnými opravami. Pustili se do druhého bloku areálu.

Cyklověž u nádraží pojme 118 kol. Hodonínská radnice vyhlíží dotace

Hodonín /INFOGRAFIKA/ – Téměř sto dvacet kol by mohli do konce roku 2018 zaparkovat cyklisté u hodonínského vlakového nádraží. Právě tam možná vyroste parkovací cyklověž.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení