VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Co se kde staví

Oprava silnice mezi Čejčí a Terezínem: sto metrů vyjde na milion korun

Terezín, Čejč – Spolufinancování rekonstrukce silnice druhé třídy mezi obcemi Terezín a Čejč minulý týden schválili krajští zastupitelé. Projekt oprav této cesty připravují aktuálně silničáři k registraci do unijního dotačního programu.

Strážničtí chtějí u nádraží nové parkoviště, o dotaci rozhodnou úředníci

Strážnice – Na rozhodnutí úředníků přidělujících evropské dotace čekají nyní představitelé Strážnice. Požádali o více než tři miliony korun, které mají městu pomoci s vybudováním záchytného parkoviště u vlakového nádraží.

Ratíškovice zvelebí nové ovocné stromy, žádají o ně tamní obyvatelé

Ratíškovice – Desítky nových ovocných stromů zkrášlí ulice Ratíškovic. Tamní obyvatelé se nyní obrací na vedení radnice s žádostmi o vysazení jednotlivých kusů právě před jejich domy.

Věteřov chystá parcely pro čtrnáct rodinných domů. Už hledá jejich majitele

Věteřov – V areálu bývalého zemědělského družstva ve Věteřově vzniknou nové parcely určené pro čtrnáct rodinných domů.

S opravou rybníka zničeného od bobrů by mohla pomoct dotace

Dražůvky – Vodní nádrž v Dražůvkách čeká rozsáhlá revitalizace. Rybník o rozloze jednoho hektaru je ve špatném stavu hlavně kvůli bobrům, kteří v něm vykousali obrovské díry.

AKTUALIZOVÁNO

Celnice připomene historii. Muzea usilují o dotace na nové expozice i opravy

Jižní Morava – Celnici přestavět na muzeum na hranici, bývalou školu přetvořit ve výstavní a vzdělávací centrum, obnovit zastaralé stálé výstavy. To jsou jen některé záměry muzeí na jižní Moravě. Ucházejí se o evropské peníze.

Investují do sídlišť. Před komunálními volbami

Hodonínsko – Na podzim se otevřou volební místnosti v Hodoníně lidem z pětadvaceti okrsků. A téměř polovinu z nich tvoří právě voliči ze sídlišť. „Je úplně jednoznačné a normální, že pokud se podaří z nějakého dotačního titulu opravit chodníky, tak se tím jako starosta chlubíte a píše se o tom v obecním zpravodaji. Jde o jednu z mála věcí, které u malých a středních obcí, jako jsou okresní města, může starosta a radní dělat,“ uvedl brněnský politolog Lubomír Kopeček.

Obliba Baťova kanálu roste. Ve Veselí vznikne plnohodnotný přístav pro 35 lodí

Jižní Morava /VIZUALIZACE/ – Luboš Dejdar z České Třebové proplul po České republice, co se dalo. Když v roce 2014 dokončil obnovu dřevolaminátové lodi se jménem Kobliha, oblíbil si plavbu po Baťově kanálu a výhledy na moravskou krajinu. „Jeden z mnoha přístavů je ve Veselí nad Moravou, právě ten považuji za jeden z nejvýznamnějších,“ svěřil se Dejdar.

Dvousetmilionová idea. Při modernizaci koupaliště má vyrůst také krytý bazén

Kyjov – Přibližně čtyřicítka obyvatel Kyjova na Hodonínsku přispěchala se svými názory na modernizaci městského koupaliště. Lidé se setkali s vedením radnice, které představilo preferovanou variantu změny. Součástí plovárny se stane i nový krytý bazén. „S modernizaci areálu bychom chtěli začít na podzim,“ poznamenal mluvčí kyjovské radnice Filip Zdražil.

Kanalizaci ve Vlkoši staví už dvě zimy. Dokončení komplikuje spodní voda

Vlkoš – Koncem loňského října měli mít dělníci ve Vlkoši na Hodonínsku hotovo a tamní odpad měl končit v nové kanalizaci za téměř padesát milionů korun. Jenže cena vzrostla a termín dokončení se posunul na konec dubna.

AKTUALIZOVÁNO

V Hovoranech postaví kruhový objezd. Bude stát 120 milionů

Hovorany /FOTOGALERIE/ – Zvýšení bezpečnosti si od nového kruhového objezdu slibují lidé v Hovoranech. Vznikne na okraji obce, kudy vede frekventovaná trasa mezi Hodonínem a Brnem. Aktuálně připravovaná stavba vyjde přibližně na sto dvacet milionů korun. „Mnohokrát jsem na této křižovatce zažil dopravní problém. Kruhový objezd patří na každou problematickou křižovatku,“ je přesvědčený například obyvatel Hovoran Marek Zahnaš.

Loučtí chtěli varovný protipovodňový systém, nakonec od něj ale couvli

Louka – Bez varovného protipovodňového systému v podobě rozhlasu zůstanou obyvatelé Louky. Tamní radní rozhodli, že peníze letos využijí na potřebnější projekty. Vznik potřebných dokumentů proto odsunuli.

V Pasohlávkách zřejmě vyrostou dvoje lázně. Konkurence se neobávají

Pasohlávky - Masáže a další lázeňské procedury si užijí obyvatelé a návštěvníci obce Pasohlávky na Brněnsku možná už za dva roky. Společnost Lázně Pasohlávky připravuje projekt na lázeňský komplex v centru obce. Nedaleko přitom Jihomoravský kraj už několik let plánuje další lázně, které chtěl stavět s čínskou společností Risesun. Konkurence se jeho představitelé nebojí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT