VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Co se kde staví

Novinky roku 2018: školy budou bez bariér, okresy spojí cyklostezka

Jižní Morava - Stovky milionů korun v příštím roce investují města v příhraničí jižní Moravy do nových budov, oprav a dalších stavebních prací. Nejnákladnější akcí z městských plánů má být oprava zámku v Moravském Krumlově na Znojemsku.

Andělé strážní u křižovatek nestačí. Na jihu Moravy rostou další kruhové objezdy

Jižní Morava – Klidnější by mělo od jara být vedení Hrádku na Znojemsku a také řada místních i projíždějících řidičů. Za několik měsíců by se totiž v příhraniční vesnici měla změnit klasická křižovatka v kruhový objezd. „Silničáři nám opravují průtah vesnicí a my jsme měli požadavek na změnu křižovatky u obecního úřadu na kruhový objezd. Když tam naši lidi sedí na zahrádce hospody, vidí, kolik aut projede stopku naprosto bez zastavení,“ uvedl první muž obce Ondřej Kubic.

Náměstí Míru ve Veselí se promění. Dostane 52 bytů

Veselí nad Moravou /FOTOGALERIE/ – Dva nové čtyřpodlažní bytové domy, podzemní parkoviště, pevné pódium, tržiště i místo pro beachvolejbal nebo kluziště. Takové jsou plány vedení radnice ve Veselí nad Moravou pro náměstí Míru po roce 2020. „Naší ambicí je, aby se v příštím roce provedly alespoň terénní úpravy před kulturním domem a základní uměleckou školou tak, abychom tady mohli oslavit hody a dát sem kluziště. Zároveň by se pokračovalo s projektovou přípravou,“ uvedl veselský starosta Miloš Kozumplík.

Na rozšíření si park ještě počká. Zastupitelé nákup pozemků neschválili

Hodonín - Hodonínští městští zastupitelé na posledním zasedání neschválili nákup pozemků od Českých drah na rozšíření parku v Sacharovově ulici za 105 tisíc korun. Přitom ještě v dubnu pro koupi této parcely většina byla. 

Dvě kruhové křižovatky mají ve Veselí protnout tah na Rakousko

Veselí nad Moravou /FOTOGALERIE/ – Dvě kruhové křižovatky na silnicích první třídy mají vzniknout ve Veselí nad Moravou. Kvůli větší bezpečnosti dopravy v centru města, kde se střetávají tahy z Olomouce do Rakouska po I/55 a z Brna na Slovensko na I/54.

Stropy školních dílen ponesou duby. Děti se mají naučit zručnosti

Jižní Morava – Současné děti nedokáží zatlouct kladívkem hřebík nebo řezat pilou. To byly důvody, proč v Ratíškovicích na Hodonínsku začali připravovat novou přístavbu základní školy.

Mezi paneláky míří desítky milionů. Na lepší parkování, chodníky i zeleň

Jižní Morava – Práce za bezmála deset milionů korun dokončili dělníci na hodonínském sídlišti Rudolfa Filipa. Zvládli to ještě předtím, než na jihu Moravy uhodily mrazy.

Z Prušánky zmizí usazeniny. Čistění potrvá rok, na březích říčky vzniknou bermy

Dolní Bojanovice – Zabránit záplavám při zvýšeném průtoku v říčce Prušánce. To je hlavní úkol nynějších prací na úpravě koryta tohoto vodního toku v Dolních Bojanovicích na Hodonínsku. „Odtěží se usazeniny a současně se vytvoří složený profil dvojitého lichoběžníkového tvaru tak, aby vznikly na březích bermy,“ informoval mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař. Berma je část koryta zaplavovaná při vyšších průtocích. Za obvyklého stavu je plošinou podél hrází.

Komunitní dům v Ratíškovicích bude pasivní

Ratíškovice - Obecní dům, zvaný Komunál, z třicátých let minulého století, i následná přístavba kina v centru Ratíškovic, půjdou k zemi. „Ukazuje se, že starší objekt je stavebně stabilizovanější. I tak jsem po stavebně technickém průzkumu zjistili, že to nemá cenu předělávat,“ sdělil ratíškovický místostarosta Radim Štastný. 

Vracov prozáří světla nových lamp. Opravy mají být hotové ještě do Vánoc

Vracov – Nové veřejné osvětlení vzniká po celém, půldruhého kilometru dlouhém průtahu Vracovem na Hodonínsku. Pracovníci nyní montují sloupy. „Všechny budou nové, stejně jako lampy,“ informoval vracovský starosta Jaromír Repík. Pokud dovolí počasí, bude podle něj vše hotové už v polovině prosince.

OBRAZEM: Část hodonínské Brandlovy ulice je jako nová. Přibyla stání pro auta

Hodonín – Obyvatelé části Brandlovy ulice na sídlišti Rudolfa Filipa v Hodoníně se dočkali upravených zpevněných ploch a chodníků, nových parkovacích míst, autobusové zastávky a náhradní zeleně. Po čtyřech měsících totiž skončily stavební práce na regeneraci tohoto sídliště.

Opravy centra Ždánic spolkly 42 milionů. Přibyla tam zeleň i zpomalovací prahy

Ždánice /FOTOGALERIE/ – Obyvatelé Ždánic se konečně dočkali modernizace středu nejmenšího města na Hodonínsku. Přišla na dvaačtyřicet milionů korun. „Věnovali jsme tomu hodně úsilí a výsledek stojí za to. Zanesené koryto potoka, rozpadající se břehy a most v havarijním stavu už najdeme jen na starých fotkách,“ řekl ždánický starosta Vladimír Okáč.

Dům dětí a mládeže ve Veselí voní novotou. Po opravách přilákal řady zájemců

Veselí nad Moravou – Nejen novou fasádu s logy domu dětí a mládeže v pondělí představili při dni otevřených dveří ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT