Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Co se kde staví

Volejbal nebo tenis. Ve Veselí nad Moravou dokončili nové sportoviště

Veselí nad Moravou – Víceúčelové sportoviště v městské části Veselí nad Moravou, v Zarazicích, je už hotové. Umístěné je na ploše osmi set osmdesáti metrů čtverečních v těsné blízkosti řeky Moravy a fotbalového hřiště Tělovýchovné jednoty KEN, která je také vlastníkem pozemku.

Nový obecní dům ve Vracově má nahradit sokolovnu i současný kulturní dům

Vracov – Sál až pro čtyři sta lidí, knihovna a informační centrum. Takové jsou představy o využití obecního domu, který může vyrůst na náměstí Míru ve Vracově.

Přestavba krytého bazénu v Hodoníně začala. Modernizace vyjde na 96 milionů

Hodonín – Stavební dělníci v těchto dnech pracují na modernizaci vnitřku krytého plaveckého bazénu v Hodoníně. Skončit mají v říjnu příštího roku.

Znovuotevření kulturního domu má roční zpoždění. Akce stěhují do sousedních obcí

Velká nad Veličkou – Dveře kulturního domu ve Velké nad Veličkou se měly po opravě otevřít už letos na podzim. Práce ale budou pokračovat. „Momentálně soutěžíme zhotovitele pro další etapu. Rekonstrukce by měla být hotová do konce příštího roku," sdělil starosta Jiří Pšurný.

Místo školních tříd vzniká 21 bytů pro důchodce. Smlouva bude na dva roky

Hodonín – V plném proudu jsou stavební práce v hodonínské Žižkově ulici, díky kterým se nevyužívaná zvláštní škola mění na komunitní dům pro důchodce. „Vše jde tak, jak má," uvedl hodonínský starosta Milan Lúčka. V domě by se tak už v příštím roce mohli zabydlet penzisté, kteří tam budou mít k dispozici podporované byty i sdílené prostory podporující komunitní život.

V průmyslové zóně u Vracova by mohlo najít práci až 250 lidí

Vracov - Odstoupení od smlouvy, která měla zajistit vznik nové budovy v průmyslové zóně, schválili vracovští zastupitelé. Společnosti, jež tam chtěla stavět, se totiž nepodařilo získat v dohodnuté lhůtě stavební povolení.

Městská knihovna v Kyjově získá při rekonstrukci komunitní centrum

Kyjov – Nové komunitní centrum se připravuje v Městské knihovně Kyjov jako součást rekonstrukce celé budovy. „Centrum vznikne v nejvyšším patře knihovny spojením dvou místností. Jednu využívá Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých, druhá je pronajatá autoškole a výuce cizích jazyků," uvedla ředitelka knihovny Michaela Moudrá.

Uhřice chtějí růst. Za kostelem by mohla vzniknout obytná zóna

Uhřice – Až devatenáct rodin může časem získat bydlení v Uhřicích. Obec připravuje obytnou zónu, zatím s pracovním názvem Čtvrtky za kostelem. V budoucnu právě tam mají vyrůst rodinné domy. Napřed ale musí vedení Uhřic připravit přístupovou cestu a inženýrské sítě. „Záměr získal územní rozhodnutí. Nyní chystáme dokumentaci pro žádost o stavební povolení," řekl uhřický starosta Petr Tihelka.

Nová hala v malé obci? S dotacemi do dvou let

Hroznová Lhota – Už téměř třicet let Hroznolhotští plánují postavit kryté sportoviště. Teď to vypadá, že by plán na výstavbu sportovní haly mohl dostat zelenou. „Máme pouze školní tělocvičnu, která je ale malá. Je to spíše cvičební sál," uvedl tamní starosta Petr Hanák.

Ve starém domě vzniknou byty. Malby, které zdobí průčelí, se dočkají restaurace

Veselí nad Moravou /FOTOGALERIE/ - Až čtyřiačtyřicet nových bytů a čtyři komunitní jednotky nabídne bydlení pro staré lidi v Tyršově ulici ve Veselí nad Moravou. Jejich domovem se stane původně zemský dům s číslem popisným 712, kde sídlil do roku 2011 finanční úřad. „Hledali jsme chátrající, větší objekt v okrese Hodonín. Společně s městem se nám daří uskutečnit projekt, který poslouží penzistům a osobám v horší situaci, a to nejen finanční," uvedl Martin Lejsal z firmy Odex Group, která má přestavbu na starosti.

Panský dvůr: kola po šesti letech může nahradit restaurace

Veselí nad Moravou - Letos to budou čtyři roky od znovuotevření veselského Panského dvora po jeho rozsáhlé rekonstrukci. Ta trvala téměř dva roky a stála šedesát milionů korun. Teď to vypadá, že se na stavení uskuteční další změny. „Udržitelnost projektu končí na konci příštího roku. Nyní se zabýváme tím, zda má objekt fungovat nadále tak jako doteď, což bere ročně z rozpočtu tři a půl milionu korun," sdělil veselský místostarosta Petr Kolář.

Komár jako ráj? V areálu veselského koupaliště se lidé opálí i na střeše

Veselí nad Moravou – Odpočinková zóna, opalování na střeše nebo nové zázemí pro plavčíky a pokladnu. Areál Komár ve Veselí nad Moravou, který přiléhá k tamnímu koupališti, se změní k nepoznání. Nyní je jasné jak. Přestavba až za 60 milionů potrvá roky.

Nejen místo pro ředitelnu nabídne podle plánu přízemí stacionáře Toník

Veselí nad Moravou – Ředitelna, kancelář ekonomky, archiv, místnost pro pohybové aktivity a sklad hraček veselské mateřské školy Kollárova. To vše by mělo vzniknout v přízemí denního stacionáře Toník ve Veselí nad Moravou. „V mateřské škole je pouze malá kancelář pro zástupkyni. Je tedy zapotřebí vybudovat ředitelnu a zázemí pro ekonomku," vysvětlila ředitelka školy Blanka Černochová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení