Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Co se kde staví

Domu pro penzisty v Hodoníně stojí v cestě územní plán

Hodonín – Kolem bývalé mateřské školy prochází především přes léto stovky lidí, kteří mají namířeno na hodonínské koupaliště. Chátrající objekt čeká na přestavbu, dokonce v něm pak možná sežene ubytování řada místních. „Naším dlouhodobým záměrem je využití budovy a pozemků k bydlení. Prioritou jsou byty pro podporované bydlení a komunitní dům seniorů s omezeným rozsahem služeb pro uživatele," uvedl v žádosti o změnu územního plánu jednatel hodonínské stavební firmy Plus Jozef Anovčín s tím, že chce přeměnit školku v důstojné bydlení starších lidí, kteří nechtějí do domova důchodců ani do domů s pečovatelskou službou.

V Hodoníně za vojáčka mňa vzali... Vojenskou minulost města připomene památník

Hodonín – Město Hodonín svým vojákům. Tak se jmenuje památník, který ve čtvrtek odpoledne odhalí v areálu Velkých kasáren na Brněnském náměstí před restaurací Na Vartě. Připomínat má všechny vojáky a samostatnou existenci hodonínských kasáren.

V parku za obchodní akademií chtějí více stromů a hřiště

Hodonín – Jeden z nejstarších ve městě a přitom dlouho opomíjený. To je park v Sadové ulici. Už brzy má ale změnit vzhled. Místní se navíc mohli ve vyhlášené anketě vyjádřit, jaké prvky by v oživeném parku nejvíce uvítali.

Nová parkovací místa a chodníky přibudou ve Veselí. Za miliony

Veselí nad Moravou – Do konce příštího roku se mají lidé z Veselí nad Moravou dočkat konce druhé fáze modernizace sídliště Kovářská. Alespoň podle současného plánu. „Jedná se o zásadní zvětšení parkovacích míst a výsadbu zeleně spolu s pořízením laviček a odpadkových košů," sdělil veselský starosta Miloš Kozumplík. Dále přibudou v druhé etapě nové chodníky a veřejné osvětlení. Předpokládaná cena se pohybuje mezi šesti a sedmi miliony korun.

Odpověď na petici mají. Spokojenost chybí

Hodonín – Téměř pět měsíců čeká zhruba čtyři sta lidí, kteří podepsali petici Ne! výstavbě přístavu Východ a přístaviště Centrum v Hodoníně, na odpověď. Tu schválili zastupitelé až na třetí pokus tento týden. Přípravy pokračují dál. „Ve spolupráci s možným investorem záměru, Ředitelstvím vodních cest, bude vedení města nadále intenzivně spolupracovat. A to tak, aby se hledala řešení minimalizovat možný negativní dopad záměru na životní prostředí i na pohodu bydlení obyvatel předmětné lokality," stojí v odpovědi.

Parkoviště v Miloticích dozná změn. Přibudou stromy i keře

Milotice – Na nevzhledné parkoviště u kulturního domu se zaměřilo vedení Milotic. „Chceme místo zkulturnit výsadbou stromů a keříků. Parkovací místa se přesunou blíže k silnici," řekl milotický starosta Josef Levek.

Úpravy průtahu Těmicemi vyjdou na 38 milionů korun

Těmice – Povrch silnice rovný jako rozbouřené moře. Tak vypadá v současné době průtah Těmicemi. Špatnému stavu cesty však má odzvonit. „Projekt navrhuje kompletní rekonstrukci pomocí recyklace za studena," uvedl vedoucí technickosprávního úseku oblasti Hodonín Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Libor Olšák.

Antimonopolní úřad rozhodl. Přestavbě školy na byty pro důchodce dal zelenou

Hodonín – Celý rok trvalo výběrové řízení na přestavbu zvláštní školy v Žižkově ulici v Hodoníně na jednadvacet bytů pro penzisty. Tendr za zhruba čtyřicet milionů korun zastavil antimonopolní úřad v březnu. Stěžejní výtka úřadu se týká dodržení zásady průhlednosti při úpravě dokumentace v listopadu loňského roku ohledně typu dveří. Hodonín se ale proti závěrům úřadu odvolal. A předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj nakonec rozhodl v prospěch radnice.

Biokoridor ochrání před velkou vodou Nenkovice

Nenkovice – Po nárazových deštích před téměř padesáti lety napáchala voda v Nenkovicích velké škody. Aby se něco podobného neopakovalo, přistoupili Nenkovičtí k přípravě nádrží a biokoridorů, které mají obec ochránit. „Suchý poldr a část biokoridorů už stojí, chystá se ale další, který je propojí. Na délku bude mít až tři kilometry, šíře je asi dvanáct metrů," přiblížil nenkovický starosta Petr Zálešák.

Od kyjovského vlakového nádraží ke knihovně povede bezbariérová trasa

Kyjov – Pohodlnější pohyb pro postižené po Kyjově má umožnit připravovaná úprava trasy mezi vlakovým nádražím na Nádražní ulici a místní městskou knihovnou na třídě Komenského. „Připravovaný záměr obnáší úpravy chodníků, vjezdů, přejezdů a přechodů pro chodce," uvedl vedoucí kyjovského odboru rozvoje města Roman Pekárek.

Nádraží u cyklostezky Mutěnka přemění na pohostinství

Svatobořice-Mistřín /VIZUALIZACE/ – Cyklostezku Mutěnka by od příštího roku mohla obohatit nová restaurace. Má vzniknout v budově bývalého vlakového nádraží ve Svatobořicích-Mistříně. „Je to strategické místo. Babička s dědou vlastní restauraci u cyklostezky v dubňanských Jarohněvicích, i to mi vnuklo ten nápad," řekl nový majitel nádražní budovy Petr Horák.

Vracov chystá místa pro 63 domů. Kvůli tomu možná skončí motokros

Vracov – Příprava míst pro rodinné domy ve Vracově se konečně může posunout dále. Po téměř ročním zdržení kvůli přípravám potřebné dokumentace. „Museli jsme vypracovat oznámení pro zjišťovací řízení o posuzování vlivů na životní prostředí," řekl vracovský starosta Jaromír Repík.

Chátrající školu přemění na úřad za miliony

Ježov /FOTOGALERIE/ – Chátrající budova dřívějšího prvního stupně základní školy v Ježově se opět probouzí k životu. Děti odsud odešly před asi deseti lety, od té doby školu nikdo nevyužíval. Čekalo se totiž na získání dotace k její přestavbě. To se nakonec po letech povedlo a loni dvoupatrový objekt u hlavní cesty, protínající Ježov, získal nový kabát i s okny, opravu střech a hromosvodů a také zateplení půdy. „Letos jsme zahájili už druhou etapu, ta se zaměřuje na vnitřní úpravy," řekl ježovský starosta Ladislav Pantlík.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení