Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Co se kde staví

Lidé ve Strážnici se projdou po nových chodnících. Už příští rok

Strážnice – Ve Skalické, Bzenecké a Rybářské ulici se obyvatelé Strážnice dočkají nových chodníků. „V současnosti pracujeme na chodnících v Skalické ulici podél hlavní silnice I/55. Následovat budou další dvě ulice," sdělil strážnický místostarosta Walter Bartoš. U Bzenecké jde o úsek kolem areálu Tělovýchovné Jednoty Jiskra.

Rozšíření a rekonstrukce: Lovčice investují do hřbitova deset milionů

Lovčice – Stavební úpravy místa věčného spánku připravují Lovčice. V příštím roce a půl čeká hřbitov pět stavebních fází. „V první etapě se zaměřujeme na obvodovou zeď. Je v havarijním stavu a pomalu ujíždí směrem k hřbitovu," popsal lovčický starosta Václav Tvrdý.

Úprava komunitního centra je v polovině. Letos se zaměřili na knihovnu i vchod

Mouchnice – Další část stavebních úprav komunitního centra v Mouchnicích na Hodonínsku je hotová.

Boršovští léta žádají ochranu před vodou. Teď hledají nejlepší řešení

Kyjov /FOTOGALERIE/ – Lenka Horáková z Boršova, městské části Kyjova, zažívá při vydatnějším dešti nebo krátké bouřce pocit hrůzy. Z pozemků nad jejím domem totiž začne téct řeka široká až osm metrů. Přitom žádná voda tudy obvykle neteče. „Dnes je tady cesta bez příkopů. Jak dochází ke splavování, voda nese splaveniny ke hřbitovu a vymílá část místní komunikace," ukázala žena na prostor kolem svého domu. Místo nyní prozkoumá odborník a navrhne řešení.

Muži a ženy vstanou z hrobů. V kyjovském muzeu představí Langobardy

Kyjov – Více než dvě desítky milionů korun. Tolik si vyžádají stavební úpravy Vlastivědného muzea Kyjov a nové pojetí tamějších výstavních míst. „Bude to hravá expozice, která umožní návštěvníkům zasahovat do dějů, dotýkat se předmětů, ovládat je. Zároveň ale budeme používat i klasické statické prostředky," řekla Irena Chovančíková, ředitelka Masarykova muzea v Hodoníně, pod jehož správu kyjovské expozice spadají.

Zeleň zdobí střed Čejkovic. Má přezdívku Zelené plíce obce

Čejkovice – Zbourali starou poštu a rodinný dům v centru Čejkovic. A místo těchto budov vznikl prostor na malý park Zelené plíce. Výstavba začala v říjnu loňského roku a po dvou měsících měli Čejkovičtí hotovo.

Stavební horečka? Nový domov získají v Kozojídkách desítky lidí

Kozojídky – Velký stavební boom by mohl už brzy nastat v Kozojídkách na Veselsku. Podle informací z kraje, který přispěje na zasíťování parcel, by v obci s pěti sty obyvateli v blízké budoucnosti mohla stát zhruba třetina rodinných domů zcela nových.

OBRAZEM: Dočkali se po deseti letech. V Ratíškovicích otevřeli nový spolkový dům

Ratíškovice – Spolkový dům v pátek slavnostně otevřel své dveře obyvatelům Ratíškovic. Práce na něm začaly loni sedmého července a letos osmého srpna obec stavbu převzala.

Kam s velkými skleníky? Lučina, nebo Pánov

Hodonín – Na ploše o velikosti několika fotbalových hřišť mohou v Hodoníně 
v nejbližších letech vyrůst skleníky na pěstování zeleniny. Investor kvůli nim žádá město o změnu územního plánu hned ve dvou lokalitách. „Chceme se tady zabývat zeleninou, jestli půjde právě o rajčata, okurky či papriky, je v tuto chvíli předčasné konkretizovat. Jsme totiž teprve ve fázi, kdy chceme změnit územní plán, což trvá léta. A pak budeme potřebovat také stavební povolení," informoval zástupce hulínské akciové společnosti David Malošík.

AKTUALIZOVÁNO

Domek šel k zemi. Nahradila jej moderna

Petrov – Cihlový domek obsluhy plavební komory u Baťova kanálu zmizel. Místo něj Státní plavební správa staví nový, moderní. To se ale řadě odborníků nelíbí. „Historická dominanta Baťova kanálu v Petrově je nenávratně pryč. Přitom i u nového přístaviště je znát snaha kultivovaně navázat na styl vzniku kanálu," řekl architekt Ivo Ondračka, který stál u porevoluční obnovy unikátní vodní cesty.

Workoutoví nadšenci si zacvičí i v Hýslech

Hýsly – Do čtrnácti dní má u parku v Hýslech vyrůst pro obyvatele workoutové hřiště. V současnosti se tam již staví. „V červenci jsme na výstavbu vyhlásili výběrové řízení a vybrali firmu, která se do hřiště pustila. Do konce srpna je s ní domluvené uložení základních konstrukcí," sdělil hýselský starosta Libor Orság.

Mezi Dubňany a Ratíškovicemi položí nový asfalt. S opravou začnou za měsíc

Dubňany, Ratíškovice – Zhruba za měsíc mají dělníci začít s pracemi na dlouho očekávané rekonstrukci silnice třetí třídy mezi Dubňany a Ratíškovicemi. „Délka úpravy je více než tři kilometry sedm set metrů," uvedla vedoucí oddělení veřejných zakázek krajských silničářů Jitka Smutná.

Skate park ustoupí parkovišti. Nový vznikne do konce října u pálenice

Kyjov – Po čtrnácti letech zmizí z centra Kyjova skate park. Ten leží za kulturním domem. Milovníci skateboardů, kolečkových bruslí a BMX kol ale o svůj svatostánek nepřijdou, přesouvá se do kyjovské části Nětčice do nevyužívaných míst poblíž pálenice. „Získáme tím nová parkovací místa, která budou v docházkové vzdálenosti od Masarykova náměstí. Naší ambicí je totiž snížit počty aut, které na náměstí parkují," uvedl kyjovský starosta František Lukl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení