VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Doprava

Srny hledají úkryt: střetů se zvěří přibývá, nejkritičtější je hodina po půlnoci

Jižní Morava – Rovná silnice, za sklem se míhají stromy, vcelku pohodová cesta. Než vše změní krátký záblesk očí. Srna přebíhá přes cestu, pak už jen kvílení brzd a tvrdý náraz. Takový scénář zná řada řidičů. Podle policejních statistik dopravních nehod se zvěří na Hodonínsku, Břeclavsku a Znojemsku přibývá. Nejkritičtější je hodina po půlnoci.

Na piráty silnic si v Bohuslavicích nově posvítí radary

Kyjov – Dodržovat povolenou rychlost v obci se vyplatí při průjezdu Bohuslavicemi, částí Kyjova. Město tam nově nechalo nainstalovat dva radary, které v současnosti snímají rychlost ve zkušebním provozu, ostrý spustí v řádu několika dní. „Už teď ale můžeme říci, že na měřeném úseku zaznamenáváme desítky případů poměrně výrazného překročení maximální povolené rychlosti," upozornila mluvčí kyjovské radnice Erika Benešová.

Vedle zahrádek vyroste parkoviště. Pro auta, která míří na hřbitov

Hroznová Lhota – Dušičky a pohřby. To jsou nejvýznamnější události, kdy se na každém hřbitově sejde mnoho lidí. V Hroznové Lhotě se ale v takovém případě objeví problém s parkováním. „Momentálně je tady místo jen na pár aut. Proto bychom chtěli z obecního pozemku naproti přes cestu udělat odstavnou plochu s možností parkování," odkryl plány starosta obce Petr Hanák. Na místě, které sousedí se zahrádkami, je momentálně recyklát, který zbyl po frézování silnice. Tamní obyvatelé oslovení redakcí Deníku Rovnost s plánem nových parkovacích míst souhlasí. „Auta stojí buď u hřbitova, nebo na krajích silnice směrem na Tasov. Je to tady pak nepřehledné a nebezpečné," okomentoval situaci Jan Zubatý, jehož pozemek přímo sousedí s předmětným místem.

Alkohol za řídítky? Cyklisté pili vždycky, říkají vinaři

Jižní Morava – Má stálé zákazníky, kteří k němu do vinařství pravidelně jezdí po cyklostezce z Brna. „Dobře si pamatuji například na jednoho asi devadesátiletého Brňana. Už několik let k nám jezdí jen na kole. Zastaví se tu, dá si vždy jednu skleničku vína, dalších pět litrů si nakoupí s sebou, spokojeně odjede a vrátí se zase za týden pro další zásoby," vypráví o pravidelném poutníkovi za vínem Jiří Ruibar, jednatel vinařství Rajhradské klášterní z Rajhradu, který leží asi třináct kilometrů jižně od Brna.

Dostat se do školy? Ze Strážnice jedině přes Veselí nad Moravou

Hodonínsko – Neúprosně se přiblížil konec letních prázdnin, silničáři mají však stále napilno. Například na silnici mezi Dolními Bojanovicemi a Lužicemi pokračuje částečná uzavírka. Projíždět tudy tak může pouze autobusová linka a vozy integrovaného záchranného systému.

Silnici mezi Blatnicí a Veselím opraví později. Hotová přitom měla být už v září

Jižní Morava – Silnice první třídy mezi Veselím nad Moravou a Blatnicí pod Svatým Antonínkem ve směru na Slovensko měla být podle výhledů silničářů ze začátku roku opravená krátce po letních prázdninách, v průběhu září. Opravy za padesát milionů korun ale stále ještě nezačaly.

Mezi Dubňany a Ratíškovicemi položí nový asfalt. S opravou začnou za měsíc

Dubňany, Ratíškovice – Zhruba za měsíc mají dělníci začít s pracemi na dlouho očekávané rekonstrukci silnice třetí třídy mezi Dubňany a Ratíškovicemi. „Délka úpravy je více než tři kilometry sedm set metrů," uvedla vedoucí oddělení veřejných zakázek krajských silničářů Jitka Smutná.

Náměstí se mají vrátit lidem. Auta chtějí odsunout na záchytná parkoviště

Hodonínsko - Vrátit náměstím dřívější funkci veřejného prostranství pro lidi místo toho, aby sloužila jen jako odstavné plochy autům. To je jedna z vizí památkářů i vedení radnic, které doplňují plány tím, aby tady zůstala aspoň místa na krátkodobé stání přijíždějícím či trvalejší pro ty, kteří u náměstí bydlí.

Přeplněno. Chtějí parkovat u svého domu, v Hodoníně za to bojují peticí

Hodonín /FOTOGALERIE/ – Žádáme o pomoc při řešení kritické situace při parkování v okolí našeho domu. Na radnici se s tímto obrátili především obyvatelé jednoho z nejvyšších panelových domů v Hodoníně, a to toho, co stojí na Národní třídě s číslem 46. „Situace se ještě zhoršila, když město opravilo parkoviště před bývalou lékárnou, které osadilo parkovacími automaty, a tak se řidiči přesunuli před náš dům na stání neplacené," napsal za petiční výbor Václav Galjanič.

Do tras pro cyklisty půjdou na Veselsku miliony korun

Hodonínsko – Hlavně bezpečnost. Především tento cíl mají nejen plánované úpravy, ale i výstavba nových cyklostezek na Hodonínsku. Mezi nejdražší patří dostavba druhé a třetí etapy spojnice mezi kyjovskými Bohuslavicemi a Mouchnicí. „Odhadované náklady na stavbu jsou přes dvacet milionů korun," uvedl vedoucí odboru rozvoje města Kyjova Roman Pekárek.

Výsledek desetiletého úsilí? Stálé dopravní hřiště v Hodoníně vyroste u školy

Hodonín – Po dlouhých letech čekání se hodonínští školáci snad konečně dočkají stálého dopravního hřiště. Vedení města je plánuje u základní školy na náměstí Bohuslava Martinů.

Kyjovská sídliště se dočkají obnovy. Přibude víc možností k parkování i zeleně

Kyjov /FOTOGALERIE/ – Přes třicet let. Tak dlouho je postavené největší kyjovské sídliště U Vodojemu a stejně dlouho zde žije i Drahomíra Presová. Za tu dobu se hodně změnilo. „Přišli jsme sem, když dceři byly tři roky. Neměli jsme tady obchod, nosili jsme všechno z města nebo ze sídliště Za Stadionem," vzpomíná žena. Přibyla i Základní a mateřská škola Dr. Joklíka. Nyní se chystají další úpravy za šestnáct a půl milionu korun.

OBRAZEM: Noe poprvé vyplul po Baťově kanále

Vnorovy – Před rokem se objevila myšlenka na opravu staré osobní lodi na Baťově kanále ve Vnorovech, která nemohla vyplout za špatného počasí. V pátek se dočkala křtu úplně nová loď, která nese jméno Noe. Její kmotři nejdříve otevřeli šampaňské na oslavu a vydali se na plavbu spolu s odborníky. Podruhé loď vyplula v pět hodin odpoledne, kdy se svezlo už více lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení