TÉMA

Hodonínští hokejoví Drtiči

Gajošová: Poslední zápas v play-off mě velmi zklamal

Hodonín – Poslední porážku i nečekaný konec sezony krátce po rozhodujícím semifinálovém utkání těžce rozdýchávala. Vyřazení od Šumperku šéfku Drtičů Janu Gajošovou stejně jako všechny věrné fanoušky modro-oranžových barev, pořádně bolelo. Kdyby mohla, vrátila by předsedkyně SHK Hodonín čtvrteční duel na začátek a doufala, že domácí mužstvo klíčový souboj zlomí ve svůj prospěch. Nestalo se.

Drtičům končí po čtvrteční prohře 0:3 sezona. Do finále postupují Draci Šumperk

Hodonín - Takový konec snad nečekal nikdo z přítomných. Hokejisté Šumperka ukázali domácím Drtičům, jak se hraje hokej. O své výhře totiž rozhodli už v první třetině, ve které Hodoňanům vsítili dvě branky. Domácí se však za celých šedesát minut hry nezmohli ani na jednu, a to dokonce hráli přesilovku pět na tři. Jenomže Drtičům nedělali problém jen přesilovky, ale i přihrávky a samotné vyvezení puku ze své třetiny.

Utkání Drtiči u Draků v Šumperku nezvládli. Rozhodne se tak až ve čtvrtek

Šumperk, Hodonín - Pořádně naštvaný musí být kouč Drtičů Roman Čechmánek. Jeho svěřenci totiž prohráli důležitý boj v Šumperku 5:7. Místo toho, aby sérii zakončili v klidu 3:1 a postoupili do finále play-off, se budou ve čtvrtek doma o postup přetahovat. Draci dnešní výhrou srovnali stav série na 2:2.

Drtič Pokorný: Bylo to nezapomenutelné, hodonínský stadion praskal ve švech

Hodonín /ROZHOVOR/– Bývalý dlouholetý hokejista hodonínských Drtičů Petr Pokorný ukončil svoji hokejovou kariéru minulou sezonu. Za klub SHK Hodonín odehrál dlouhých třináct let. Na klub nezanevřel ani poté a od listopadu působí po boku trenéra Romana Čechmánka jako vedoucí mužstva. Nyní dvaačtyřicetiletý rodák z Vyškova spolu s týmem bojuje v semifinále play-off.

Drtiči ve třetí sérii těsně vyhráli. O rozhodující bod zabojují v Šumperku

Hodonín - Takhle má vypadat zápas play-off. Parádní představení se spoustou emocí. Navíc drama až do posledních vteřin zápasu. To byla třetí série semifinálového play-off, ve které Drtiči znovu přenesly body na svou stranu. Po výhře 4:3 nad Šumperkem navíc vedou sérii 2:1. Chvíle pravdy pro hodonínské hokejisty nastane v úterý na ledě Draků. Pokud vyhrají, postoupí do finále play-off.

Šumperští Draci vrátili Drtičům prohru i s úroky

Šumperk, Hodonín – Odveta semifinálového boje play-off nezačala na šumperském ledě pro hodonínské Drtiče dobře. Po první třetině odešli do kabin s jednobrankovým mankem. Ve druhé periodě však Hodoňané dostali přímo studenou sprchu. Do dvaceti minut inkasovali čtyři góly a ani jeden nevsítili.

Drtiči se chystají na Draky. Sérii play-off odstartují doma

Hodonín – Dlouho očekávaný vrchol je tady. Hodonínští Drtiči vstupují do vyřazovací části druhé ligy. Jejich semifinálovým sokem budou ambiciózní Draci Šumperk, kteří v neděli večer zdolali Kopřivnici 5:2. Čtvrtfinálovou sérii tak rozhodli až v pátém utkání. Úvodní semifinále je na programu tuto středu od šesti hodin večer.

Prohra nemusí Drtiče mrzet. Mají jistou druhou příčku a účast v play-off

Valašské Meziříčí, Hodonín - O vítězi posledního klání základní části druhé hokejové ligy mezi Valašskými Bobry a Hodonínem rozhodla třetí třetina, ve které padly dva rozhodující góly. V jednačtyřicáté minutě se za zády Štěpanovského rozsvítilo červené světlo potřetí, avšak o pár minut na to vsítil vítěznou branku Jenáček. Ten touto trefou zajistil Valachům výhru 4:2 a čtvrté místo v tabulce.

Vychytaná nula? Stálou pozici jedničky nemám

Hodonín – Ve veledůležitém utkání proti Kopřivnici vychytal Zdenko Kotvan nulu, čímž si zajistil pozici jedničky do dalšího kola proti Porubě. I v tomto těžkém zápase slovenský rodák exceloval, když pomohl svým spoluhráčůmk výhře 7:5 nad lídrem druholigové tabulky.

Hokejoví Drtiči si výhrou nad Šumperkem zajistili účast v semifinále

Šumperk, Hodonín - Čtyři sta dva dní. Více než rok a měsíc. Přesně tak dlouho čekali hodonínští hokejisté na úspěch na šumperském ledu. Nepříjemná série pěti porážek skončila a Drtiči díky vítězství 4:2 splnili první postupný předsezonní cíl. Zajistili si tak dvě kola před koncem základní části přímou účast v semifinále.

Senzace. Drtiči zdolali sedmi brankami lídra tabulky - Porubu

Hodonín - Hororový začátek a pak neuvěřitelný obrat. Hokejisté Hodonína vyšli ze šlágru kola vítězně, když lídrovi druholigové tabulky Porubě vsítil sedm branek. O výhře domácích rozhodla zejména druhá perioda, ve které Hodoňané za sedm minut rozsvítili červené světlo za Kubáňem celkem čtyřikrát. Avšak pět gólů musel ze své sítě lovit i Kotvan, který jinak parádními zákroky držel svůj tým nad vodou.

Za Drtiče pálili v Novém Jičíně Kobylík a Jurča. Body putovaly do Hodonína

Hodonín – Na led Nového Jičína zamířili v sobotu hokejisté Hodonína. A mise to byla úspěšná. Domů se vrátili s plným bodovým ziskem, když soupeře přehráli výsledkem 2:1.

Po delší pauze měli Drtiči problém naskočit do zápasu. S Opavou ale vyhráli

Hodonín – V prvním utkání nového roku se hodonínští hokejisté rozjížděli pomaleji, nakonec ale nedali Slezanům žádnou šanci a popáté v ročníku vyšli z duelu s Opavou vítězně. Hosté se ujali v první třetině vedení, ale ve druhé části Drtiči skóre otočili na svou stranu a po čtyřiceti minutách hry byl stav utkání 3:2 pro Jihomoravany. V poslední periodě pak svěřenci trenéra Čechmánka své vítězství podtrhli dalšími dvěma trefami.