TÉMA

Hodonínští hokejoví Drtiči

Za Drtiče pálili v Novém Jičíně Kobylík a Jurča. Body putovaly do Hodonína

Hodonín – Na led Nového Jičína zamířili v sobotu hokejisté Hodonína. A mise to byla úspěšná. Domů se vrátili s plným bodovým ziskem, když soupeře přehráli výsledkem 2:1.

Po delší pauze měli Drtiči problém naskočit do zápasu. S Opavou ale vyhráli

Hodonín – V prvním utkání nového roku se hodonínští hokejisté rozjížděli pomaleji, nakonec ale nedali Slezanům žádnou šanci a popáté v ročníku vyšli z duelu s Opavou vítězně. Hosté se ujali v první třetině vedení, ale ve druhé části Drtiči skóre otočili na svou stranu a po čtyřiceti minutách hry byl stav utkání 3:2 pro Jihomoravany. V poslední periodě pak svěřenci trenéra Čechmánka své vítězství podtrhli dalšími dvěma trefami.

Hodonínské hokejisty spasil jediný muž. Jakub Vrána

Hodonín – Hosté z Nového Jičína přijeli do Hodonína s jasnou defenzivní taktikou, proti které domácí v prvních dvou třetinách nedokázali najít protizbraň. Dvaatřicet vteřin po začátku třetího dějství zlomil odpor soupeře Jakub Vrána, který se o pět minut později trefil do brány Kohna podruhé. Ďáblové v úplném závěru snížili při hře bez brankáře, ale na vyrovnání už neměli dostatek času a ze sobotního vyrovnaného duelu tak berou všechny body hodonínští hokejisté. Ti se za velmi krátký čas dotáhli na lídra tabulky Porubu, na kterou nyní ztrácejí pouhé tři body.

Slezané se nestačili divit. Drtiči jim nasázeli jedenáct branek

Opava, Hodonín - Na led poslední Opavy vyjeli Drtiči v roli jasného favorita. Na první gól Jurči dokázal Slezan ještě odpovědět. Po prvních dvaceti minutách byl stav utkání nerozhodný 1:1. Pak se ale o slovo hodně nahlas přihlásili hodonínští střelci, kteří rozpoutali na opavském stadionu doslova gólové peklo. Po druhé třetině už slovácký celek vedl 6:1, a v poslední dvacetiminutovce přidali Čechmánkovi svěřenci dalších pět zásahů, čímž stav upravili až na konečných 11:1.

Gólová přestřelka nakonec dopadla šťastně pro Drtiče. Připsali si čtvrtou výhru

Hodonín – Svěřenci trenéra Romana Čechmánka si připsali již čtvrtou výhru v řadě. Zápas s houževnatou Kopřivnicí nebyl ale jednoduchý. Tatra dokázala dvakrát smazat dvoubrankové manko a třináct minut před koncem byl stav divokého zápasu nerozhodný 5:5. Vítěznou trefu zaznamenal Sedlák, který si v duelu připsal dvě branky. V závěru pak zpečetil výhru Drtičů Vrána.

Romančík rozhodl jedinou brankou ve Valašském Meziříčí

Valašské Meziříčí, Hodonín – Po docela snadném domácím vítězství nad Opavou 5:1 byl v sobotu před hodonínskými hokejisty o poznání těžší soupeř. Valašské Meziříčí z posledních sedmi zápasů dokázalo vyhrát pět, včetně duelu na Slovácku. Drtiči tak měli svému protivníkovi co oplácet. A svěřencům trenéra Romana Čechmánka se odveta za domácí porážku podařila prakticky dokonale.

Utrpení Drtičů. Domácí porážku s Porubou odnesl Beťko

Hodonín – Se dvěma čerstvými posilami přijel do Hodonína vedoucí tým tabulky – Poruba. Noví hráči se ve své premiéře v porubském dresu podepsali pod výhru na hodonínském kluzišti. Drtiči se rozjetému soupeři snažili čelit, když na začátku poslední třetiny snížili na rozdíl jedné branky. Pak se ale hra vyloučeními na domácí straně hodně rozkouskovala, z čehož hosté vytěžili další tři góly a konečnou výhru 6:2.

Drtiči mění trenéry. Tým už vede mistr světa a bývalý gólman NHL Čechmánek

Hodonín /FOTOGALERIE/ – Bývalý gólman dvou klubů NHL, Roman Čechmánek, kývl na konci víkendu na nabídku týmu z Moravského Slovácka. Od pondělí již zařezává u hodonínských Drtičů, kde začínal svoji bohatou hokejovou kariéru mezi dospělými.

Hodonínští Drtiči se opět probouzí. Novému Jičínu nadělili sedm branek

Hodonín – V patnáctém kole druhé hokejové ligy se po rozpačitém výkonu s Valašským Meziříčím utkali domácí hokejisté s Novým Jičínem, který zdolali v poměru 7:1. Drtiči svou sezonu začali dobře, když ze třinácti odehraných zápasů vytěžili osm výher, a drží se tak v tabulce na druhé příčce. Nicméně v utkáních, ve kterých by měli konkurovat, naopak ztrácejí a trápí se. Proto se trenéři SHK rozhodli promíchat složení jednotlivých útoků. Jejich tah v sobotu přinesl své ovoce.

Jdeme si za svým cílem, vypráví hokejový Drtič Ondřej Haloda

Hodonín /ROZHOVOR/– Jedničku v hokejovém týmu SHK Hodonín za zraněného Zdenka Kotvana dělá Ondřej Haloda. Tento jednadvacetiletý brankář v minulé sezoně chytal za PSG Zlín, kdy nejprve naskočil jako střídající gólman do duelu 50. kola v Liberci, kde inkasoval tři branky, a dva dny poté dokonce odchytal celých šedesát minut v zápase proti Plzni. Tento rok však změnil barvy dresu za modro-oranžové, a s Drtiči chce bojovat o postup do WSM ligy.

Bohužel jsme přistoupili na hru Šumperka, mrzí Drtiče Vaňka

Hodonín /ROZHOVOR/ – Nehledal žádné výmluvy ani se neschovával za prázdné fráze. Útočník a hrající sportovní manažer Drtičů Daniel Vaněk nebyl po domácím zápase se Šumperkem v žádném případě spokojený. Výkon i výsledek jednoho z nejzkušenějších domácích hráčů hodně mrzel. Lídr východní skupiny druhé ligy navíc přišel o letošní neporazitelnost, když ve 4. kole prohrál s Draky 0:3. „Doma musíme hrát hlavně svoji nátlakovou a disciplinovanou hru, což nám tentokrát moc nevedlo,“ říká třicetiletý zlínský rodák, který na první letošní branku stále čeká.

Vítězná série skončila. Drtiči v nervózním duelu podlehli Šumperku 0:3

Hodonín – Vítězná série skončila. Hodonínští hokejisté po třech úspěšných zápasech ve druhé lize tvrdě narazili. Drtiči ve 4. kole překvapivě nestačili na poslední Šumperk. Drakům hlavně kvůli střelecké nemohoucnosti a nedisciplinovanosti opor podlehli 0:3 a přišli o letošní neporazitelnost. Vedoucí pozici ve východní skupině ale stále drží.

Důležité bylo, že jsme ubránili oslabení tři na pět, říká Haloda

Hodonín /ROZHOVOR/ – V úvodním zápase nové sezony plnil pouze roli náhradníka. Po zranění slovenského parťáka Zdenka Kotvana se ale gólman Ondřej Haloda posunul na post jedničky Drtičů a zatím si vede výborně. Zlínský odchovanec pomohl Hodonínu k výhře v Kopřivnici i triumfu nad silnou a ambiciózní Porubou. „Vypořádávám se s tím úplně v pohodě. Snažím se týmu co nejvíc pomoct,“ říká na klubovém webu pokorně jedenadvacetiletý brankář SHK.