Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Politika

Svobodní se postavili za herny. Vyhlášku proti hazardu v Hodoníně chtějí zrušit

Hodonín – Loni v prosinci sice hodonínští zastupitelé rozhodli o tom, že postupně z katastru vytlačí herny a ve městě zůstanou jen kasina. Proto schválili novou obecně závaznou vyhlášku. Ta je ale podle opozičních Svobodných diskriminační a na úterním zasedání chtějí jednat o jejím zrušení.

Kauza podpisového razítka: majetkové smlouvy ověří místostarosta. Místo starosty

Hodonín – Hodonínští radní zřejmě ukončili případ speciálního podpisového razítka starosty Milana Lúčky. Odsouhlasili totiž, aby se u některých listin vzdal svého podpisu.

Externí mluvčí? Účastnice výběrového řízení poslala otevřený dopis zastupitelům

Hodonín – Kauza externí tiskové mluvčí vedení hodonínské radnice s odměnou pět set korun na hodinu má pokračování. Městští radní na poslední schůzi totiž starostou navrhovanou smlouvu o poskytování mediálních služeb odložili. „Nevím, proč se kvůli tomu zvedla vlna nevole. O osudu mluvčí se budeme bavit v úterý, zatím máme vybraného redaktora Hodonínských listů," řekl v pondělí starosta Milan Lúčka.

Externí mluvčí poradí za statisíce. Kritikům vadí, že Lúčka nevypsal tendr

Hodonín – Jana Mrencová alias Lucie Proutníková. Tisková mluvčí, která pomohla Michalu Haškovi z hejtmanského postu. Nová externí mluvčí hodonínského starosty Milana Lúčky má být sice skutečná, přesto už teď se místní opozici i části koalice nelíbí návrh smlouvy o poskytování jejích služeb s taxou pěti set korun za hodinu.

Spor o zákon. Šikana, zlobí se Lukl. Pojistka, míní poslanec Petrů

Jižní Morava – Jihomoravská města a obce při tvorbě rozpočtů omezí zákon. Zakazuje jim vysoké zadlužení. Vyvolal spor.

Hodonínský starosta místo podpisů jen razítkoval. Chtěl jsem vše urychlit, říká

Hodonín – Starosta pětadvacetiti­sícového Hodonína Milan Lúčka si chtěl ulehčit práci. Nechal si proto udělat razítko se svým podpisem, které ovšem pak použil i na smlouvy, kde neměl.

Dambořice mají nového člena zastupitelstva. Šedesátiletý Blaha složil slib

Dambořice – Šedesátiletý František Blaha se stal novým členem dambořického zastupitelstva. Na posledním zasedání zastupitelů složil i zákonem stanovený slib.

Sledování zastupitelů z domova? Ne, Hodonín odmítl obrazový záznam zasedání

Hodonínsko – Zatímco v Kyjově mohou lidé sledovat dění na zastupitelstvu a kontrolovat volené zástupce i vizuálně v přímém přenosu webu města, hodonínští poslanci tuto možnost na posledním jednání odmítli.

Hodonínu na kraji chybí radní i předseda. Šancí jsou ještě komise

Hodonínsko – Velké ztráty zaznamenává hodonínský okres po posledních krajských volbách a následném koaličním vyjednávání. Nejenže po čtyřech letech ztratil zástupce v krajské radě, ale dokonce nemá ani jednoho předsedu výboru. A to se jejich počet rozšířil ze šesti na osm. „Je velká škoda, že v radě není nikdo z našeho okresu. Ústup zastupitelů z regionu je velký," řekl bývalý krajský radní a nynější místostarosta Hodonína Jiří Janda, který byl v minulosti i předsedou výboru. Zájem má nyní o členství ve školské komisi krajské rady. „Bude ale záležet na nominaci strany," podotkl Janda, kterého na začátku tohoto roku vystřídal v radě jeho sociálnědemokra­tický kolega z Veselí nad Moravou Petr Šelepa.

ČSSD na Hodonínsku přibyli členové. Strany ale spíš počítají ztráty

Hodonínsko – Nikdy nebyl přihlášený v žádné politické straně a ani neuvažoval, že by to někdy zkusil. Považuje to za ztrátu času. „Nebaví mě to. Není to nic, co by mě v životě zajímalo. Ale volit chodím," řekl Aleš Krůza z Hodonína. V Bukovanech, Mouchnici, Uhřicích a Žeravinách je tomu ovšem jinak. Tyto obce totiž mají nově zřízenou místní organizaci ČSSD. „Lidem se líbí náš sociálně demokratický program a politika," vysvětlil nárůst lovčický starosta a opět zvolený předseda výkonného výboru sociálních demokratů na Hodonínsku Václav Tvrdý.

Hledám zaměstnání. Zn.: bývalý politik. Šanci na uplatnění mají třeba v lobbingu

Brno /ANKETA/ - Jihomoravští politici, kteří neuspěli v nedávných krajských volbách, hledají nová uplatnění. Podle zjištění Deníku Rovnost třeba v brněnské samosprávě nebo na rodinném statku.

Odhalení desky Valtru Komárkovi v Hodoníně brzdí pře

Hodonín - Valtru Komárkovi u příležitosti oslav 28. října propůjčil český prezident Miloš Zeman in memoriam Řád Tomáše Garrigua Masaryka. Pamětní deska v rodném městě mu ale stále nevisí. „Snažil jsem se a snažím, aby se pamětní deska instalovala. V současnosti je hotová a nachystaná. Nyní čekáme na vyjádření klubu našeho koaličního partnera, který měl s pamětní deskou problém," sdělil hodonínský místostarosta a Komárkův sociálnědemokratický kolega Jiří Janda.

Dva roky vlády: opozice kritizuje míru investic, vedení Kyjova si rozvoj chválí

Kyjov – Co jsou největší úspěchy vedení města a jaké problémy naopak kritizuje opozice? Vláda široké koalice na kyjovské radnici se přehoupla do druhé poloviny. Hodonínský deník Rovnost proto oslovil kyjovské zastupitele, jak hodnotí uplynulé dva roky od voleb.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení