Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Politika

Veřejný opatrovník? Na účtu chybí čtyři sta tisíc korun

Čejč – Dalšímu problému čelí bývalá starostka Čejče Marta Výmolová. Místní zastupitelé totiž odsouhlasili podání trestního oznámení kvůli tomu, že na účtu opatrovance chybí čtyři sta tisíc korun. Exstarostka byla od roku 2005 veřejným opatrovníkem a měla přebírat důchod nesvéprávného občana Čejče.

Hodonínské zastupitelstvo opustil lidovecký krajský radní

Hodonín – O něco málo víc než čtvrt roku byl hodonínským zastupitelem Antonín Tesařík. Krajský radní pro územní plánování se mandátu v rodném městě vzdal před posledním zasedáním.

Průzkum: volby vyhraje ČSSD, TOP 09 naopak bojuje o udržení v zastupitelstvu

Brno – Těsný boj o setrvání v krajském zastupitelstvu věští červnový průzkum agentury Phoenix, ve kterém odpovídalo před devět tisíc Jihomoravanů. O zastoupení může úplně přijít TOP 09, naopak by mandáty mohli získat dva nováčci.

Příjmy politiků v kraji? Rekordní měl loni náměstek primátora

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ – Pracuje v senátu, na krajském úřadě a kontroluje z dozorčí rady fungování brněnské městské firmy. Přesto se lidovec Stanislav Juránek odměn za funkce vzdát nehodlá. „Vždy jsem velkou část svých příjmů dával na charitu a nehodlám to měnit," sdělil. Za post senátora loni dostal víc než jeden a čtvrt milionu. Vyplývá to z jeho čestného prohlášení podle zákona o střetu zájmů.

Nesrovnalosti v zápisu? Úprava je v pořádku, odhlasovali zastupitelé

Hodonín – Opoziční zastupitel z klubu Nezávislých Karel Balga objevil v zápisu z předposledního jednání volených zástupců Hodonína dvě výrazné nesrovnalosti oproti zvukovému záznamu. Týkaly se úpravy rozpočtu. Nebyly prý schválené podle zákona a v zápisu se objevila o dvě stě tisíc vyšší částka než vychází z nahrávky.

Referendum o překladišti získalo mezi zastupiteli jen tři hlasy

Hodonín – Lidé v Hodoníně zatím o podpoře velkého kontejnerového překladiště v lokalitě Nesyt sami rozhodovat nebudou. Vypsání referenda na začátek října v souběhu s krajskými volbami totiž získalo podporu jen tří zastupitelů.

Lidé si stěžují na málo informací o překladišti. Koalice: Na referendum je čas

Hodonín – Už od loňského dubna se nejen v Hodoníně debatuje o obřím překladišti v lokalitě Nesyt. Hodonínští zastupitelé dokonce schválili i memorandum o podpoře projektu, který by propojil železniční, silniční i lodní nákladní dopravu právě na západě města. Místní si ale i po více než roce stěžují na to, že je o tomto záměru nikdo neinformuje.

Cena auta byla účelově nízká, stěžuje si. Kyjovskou ojetinu řeší státní zástupce


Kyjov – Bývalý kyjovský zastupitel Petr Kozánek podal na Okresní státní zastupitelství v Hodoníně oznámení. Týká se postupu kyjovské městské rady při vyřazování ojetého auta Škoda Superb.

Vyšší platy starostů zatíží rozpočty obcí. Potřebujeme investovat jinam, říkají

Hodonínsko – O čtrnáct tisíc korun si mohou polepšit starostové tří největších měst na Hodonínsku, pokud projde vládní návrh na zvýšení platů a odměn členům samospráv. Pro menší obce to ale může představovat problém.

Zástupce na jednání Vodovodů a kanalizací? Starostu porazil bývalý místostarosta

Hodonín - Jediný mimořádný bod měli v úterý na programu volení zástupci obyvatel Hodonína. Měli rozhodnout o tom, kdo bude zastupovat jejich město a největšího akcionáře na čtvrteční valné hromadě Vodovodů a kanalizací. Společnosti pečující o dostatek pitné vody pro většinu hodonínského okresu.

Další v řadě. O senát zabojuje i hodonínský místostarosta Krabička

Hodonín – Po Zdeňku Škromachovi, Janě Bačíkové, Anně Hubáčkové a Josefu Zimovčákovi je známý další zájemce o senátorský post za Hodonínsko a Kyjovsko. Nejnověji nastoupí do souboje o křeslo v horní komoře parlamentu za Moravany jako nestraník šestapadesátiletý hodonínský místostarosta Vítězslav Krabička.

Vodovody a kanalizace: Hodonín mění svého zástupce, chce odvolat Lahvičku

Hodonín – Téměř po dvou letech svolal hodonínský starosta mimořádné zasedání zastupitelů. Opět mají jen jedno téma. Po přejmenování zimního stadionu přijde zřejmě na řadu přejmenování městského delegáta na valné hromadě Vodovodů a kanalizací. Ani tentokrát se ale neočekává velká účast. „Doufám, že se podaří přijmout navržené usnesení," řekl ve středu hodonínský starosta Milan Lúčka.

Pocta Komárkovi? Podle konzervativců ostuda. Vadí jim jeho komunistická minulost

Hodonín – Už brzy uplynou tři roky ode dne, kdy zemřel ekonom a levicový politik, jehož obliba dosáhla vrcholu v období sametové revoluce, Valtr Komárek. V této době sociální demokraté většinou jen mluvili o pamětní desce pro svého čestného předsedu v jeho rodném Hodoníně. Letos v dubnu umístění desky hodonínští radní odsouhlasili.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení