Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Školství a věda

Z mikulčických Valů hlásí objev meče i sekery

Mikulčice /FOTOGALERIE/ - Unikátní nálezy zpracovávají archeologové z výzkumné základny Archeologického ústavu Akademie věd ČR Brno v Mikulčicích. V letošní sezoně totiž odkryli řadu hrobů, v jednom z nich ležel i bojovník s mečem. Tuto zbraň objevili archeologové v mikulčickém areálu po třiceti letech. Další zajímavostí je také výbava dalšího z hrobů, v němž se nacházela kromě kostry i sekera.

Legendární Chalupa předal školákům trenažéry. V pátek si s nimi zavesluje

Hodonín /FOTOGALERIE/ – Už ne pouze fotbalu, basketbalu, volejbalu či florbalu, ale také veslování se budou žáci a studenti z Hodonína a okolí věnovat v hodinách tělocviku. Představitelé slováckého klubu se na spolupráci domluvili s představiteli pěti základních a středních škol. Díky dotaci Jihomoravského kraje předseda VK Hodonín Filip Švrček společně s legendárním veslařem Václavem Chalupou předal do každé instituce tréninkový trenažér.

Zahradník, železničář, chemik. Studenti si na veletrhu vybírají střední školu

Hodonín – Vystoupení mladé cimbálové muziky odstartovalo jubilejní dvacátý ročník Veletrhu vzdělávání v Hodoníně. Letos se tady snaží zaujmout budoucí žáky sedmašedesát středních škol, a to nejen z Hodonínska a Břeclavska.

Nová školka: kontejnerový projekt končí a důchodci mají rozvoz jídla zdarma

Uhřice – Kontejnerová školka končí. Ojedinělý projekt, který umožňoval uhřickým dětem navštěvovat mateřskou školu, dokud se stavěla nová budova, ukončilo rozhodnutí zastupitelů. „Máme sjezdovku, akvapark, udržujeme kulturní dům, sportovní areály a ještě tohle? To už by bylo moc. Udržovat objekt, který je v podstatě navíc, by bylo finančně náročné," vysvětlil uhřický starosta Petr Tihelka.

U rohatecké základní školy stojí nový hotel. Pro hmyz

Rohatec /FOTOGALERIE/ – Děti i dospělí od začátku týdne u rohatecké školy vídají novinku. Stojí tam hotel. Sice je jen hmyzí, i tak si jej velmi oblíbili místní žáci prvního stupně. Sami jej také zaplnili dřevem a dalším přírodním materiálem.

Ze školního bytu vznikla v Dolních Bojanovicích nová kmenová třída

Dolní Bojanovice – V základní škole v Dolních Bojanovicích mají od tohoto školního roku novou kmenovou třídu.

S cestou na plavání školákům pomůže stát. Ratíškovický bazén odolává náporu

Hodonínsko – Od příštího školního roku se má plavání začlenit do tělesné výchovy na prvním stupni základních škol. Deníku to potvrdila ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová. Na Hodonínsku jsou připravení, i když plavecký krytý bazén v okresním městě teprve čeká oprava za sto milionů korun. „Určitě větší nápor pojmeme, poradíme si s tím. Než jsme zavřeli, tak u nás fungovala plavecká škola, takže k nám jezdili nejen žáci z Hodonína, ale i ze širokého okolí. Navíc jsme zajišťovali také plavání pro předškoláky," sdělil vedoucí hodonínského krytého bazénu i koupaliště Libor Bartoš.

Studentka baltistiky sever miluje, au-pair se ale vyhne. Bil ji šestiletý kluk

Hodonín – Finsko si oblíbila už v dětství. Proto se hodonínská rodačka Zuzana Freislebenová po absolvování gymnázia rozhodla studovat baltistiku, tedy obor zabývající se jazyky i kulturou baltských národů. V Brně se také přihlásila do studijního programu Erasmus a v druhém ročníku vyrazila do finského města Tampere. „Vždy se mi líbila vokálnost jazyka a najednou jsem jím musela mluvit v praxi. Finsko bylo úžasné, ničím mě nezklamalo," říká Freislebenová.

Úpravy v Ježově: pískoviště zakryli proti zvířatům, v kuchyni spravili elektriku

Ježov – Na úpravy hřiště školky a jídelny základní školy se zaměřili v Ježově. „Pískoviště bylo špatné, nevyhovovalo hygienickým normám. V jídelně se hygienické kontrole nelíbilo, jak vedou elektrické dráty," zdůvodnil starosta Ježova Ladislav Pantlík.

OBRAZEM: Školáci se sjeli za sportem. Mohli si vyzkoušet až dvacet aktivit

Kyjov – Školy z Kyjova a okolí se v pátek sjely na třetí ročník Kyjovského sportovního koktejlu.

Školácí zaplní kyjovský stadion. Kluby namíchají třetí sportovní koktejl

Kyjov – Největší prezentaci spolků a klubů pro děti a mládež na jednom místě, spoustu informací a zábavy přináší Kyjovský dětský sportovní koktejl 2016, který se v areálu městského stadionu uskuteční v pátek od devíti do patnácti hodin. „Hlavním cílem akce je pomoci návštěvníkům při rozhodování a výběru zájmové sportovní činnosti," říká členka pořadatelského týmu Marcela Zemánková.

Maturity si v kraji zopakuje méně studentů. I díky doučování

Jižní Morava – Někdo září, někdo v září. Známé úsloví se nyní nejspíš vybaví studentům, kteří opakují maturitu. Opravné termíny se rychle blíží, druhý pokus mají už tento měsíc. Podle nově zveřejněných výsledků pořádající organizace maturit Cermat, které má Deník Rovnost k dispozici, si zkoušku z dospělosti letos zopakuje méně studentů v kraji než loni.

Ministryně Valachová: Inkluze ukázala, že vzdělávání běží naprosto přirozeně

Brno – Navýšení platů učitelů, zákaz prodeje nezdravých potravin ve školách či přestupy handicapovaných dětí v souvislosti s novelou o inkluzivním vzdělávání. To vše od letošního září zavádí ministerstvo školství.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení