Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Školství a věda

Rozdíl sta let. Vedle staré školy v Uhřicích vyrostla nová školka

Uhřice /FOTOGALERIE/ – Nová školka v Uhřicích se představila dětem i jejich rodičům v poslední prázdninový den.

OBRAZEM: Školní rok začal. Do vracovské školy nastoupilo o dvanáct prvňáčků víc

Vracov - Pět desítek prvňáčků ve čtvrtek ráno přivítal učitelský sbor v Masarykově základní škole ve Vracově.

Bezplatné jídlo dětem nabídne i školka ve Veselí. Rodiče ušetří kolem 600 korun

Veselí nad Moravou – Mateřská škola ve Veselí nad Moravou se nově zapojí od září do projektu Poskytování bezplatné stravy dětem ohroženým chudobou ve školách v Jihomoravském kraji. Žádost školce, která sídlí v Kollárově ulici, schválila rada tento měsíc.

Výměnné pobyty jsou na Hodonínsku v kurzu. Přinášejí znalosti i kontakty

Veselí nad Moravou - Podpora evropské identity a občanství. To je heslem krátkých výměnných pobytů studentů ve Veselí nad Moravou. „První byl před dvěma lety projekt Who am I, who are you. Zúčastnilo se ho kolem dvaceti dětí," sdělila mluvčí veselské radnice Petra Pavková. Účastníci navazovali kontakty v Španělsku, Portugalsku, Itálii a Bosně a Hercegovině. Projekt byl zaměřený na mladé lidi od patnácti do pětadvaceti let.

Stěhování oborů pod jednu středu: město budovu prodá

Hodonín – Necelé tři týdny zbývají žákům do konce letních prázdnin. Ti, kteří v Hodoníně prahnou po uměleckém vzdělání, se letos v září poprvé sejdou pod jednou střechou. Místní základní umělecká škola se totiž sloučí v budově na Horních Valech, kde doposud sídlil jen hudební a literárně-dramatický obor.

Školky hlásí návrat k přírodě. Děti se baví třeba U Tří karpatských skřítků

Hodonínsko – Více přírody. S tímto heslem vzniklo na Hodonínsku za posledních několik let mnoho zahrad školek upravených do přírodního stylu.

OBRAZEM: Pochmurný beton zmizel pod kresbami žáků

Milotice – Zkrášlení betonových bloků, které podpírají svah nad cestou mezi sklepy v milotických Šidlenách, si vzali na starosti žáci posledního ročníku místní školy. „Maloval jsem znak Milotic a hrozen. Škola se na projektu domluvila s obecním úřadem," řekl šestnáctiletý autor Robin Zajac. Na každý betonový blok vyšla jedna malba, tématicky se týkaly Milotic a vinařství.

Ve vracovské škole je těsno, problém vyřeší nové učebny

Vracov – Tři nové, specializované učebny. To je plán pro Masarykovu základní školu ve Vracově. Nové místnosti mají sloužit výuce fyziky, chemie, biologie a informatiky. Prostor se pro ně našel na půdě nad hlavním vchodem. „Nemáme kmenové třídy, žáci přibývají a učebny nestačí. Situaci chceme zlepšit," řekl ředitel školy Zdeněk Hlavsa. Kmenová třída je domovskou pro konkrétní třídu.

Nahradí je církevní škola a spolky? Studenti se stěhují ze zdravotní školy

Kyjov – Dvě školy, jedna budova. Od nového školního roku se budou studenti střední zdravotnické školy a gymnázia v Kyjově míjet ve stejných chodbách. Budoucí zdravotníci se přesunou do tříd na Komenského třídě 549, které byly doposud doménou gymnazistů. „Počet studentů nesnížíme. Do jedné budovy se vejdou v původním počtu," řekla ředitelka Klvaňova gymnázia a Střední zdravotnické školy Renáta Soukalová.

Kam s dětmi o prázdninách? Možností jsou také školky

Hodonínsko – Ráno přijít do školky, převléct se, najít přezůvky a honem si jít hrát. Tento ranní rituál zná určitě každý předškolák. O prázdninách si ale budou zvykat na neznámé prostředí.

Přípravné třídy? Na jihu Moravy jich přibývá

Brno, jižní Morava – Slabiky, počítání do dvaceti, jednoduché písničky nebo nejčastější povolání. Takové věci se učí žáci v přípravných třídách. Mají rok před nástupem do školy nebo si ji o rok odložili. V poslední době nultých ročníků v Brně přibývá. Kvůli vysokému počtu odkladů, který postihne každé čtvrté dítě, i kvůli novému školskému zákonu.

Hodonín bude bez městských jeslí, ale s novinkou

Hodonín – Co s dětmi, které kvůli věku ještě nevezmou do školek? Otázku si položí nejeden rodič, který využije navrhovaného rychlejšího čerpání příspěvku.

Hodonínští školáci budou mít o dva dny delší prázdniny. Kvůli opravě toalet

Hodonín – O dva dny delší letní prázdniny budou mít žáci hodonínské Základní školy Očovská. Mohou totiž využít mimořádného ředitelského volna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení