VINOBRANÍ V LUŽICÍCH 
KDY: 7. září od 15.00
KDE: Lužice, u radnice, stodola u Lidového domu
ZA KOLIK: zdarma 

K podzimu na Moravě neodmyslitelně patří vinobraní. To v Lužicích zahájí sraz krojovaných v 15 hodin u radnice, při kterém zahraje dechová hudba Lužičané. Poté se průvod vydá k Lidovému domu, kde se uskuteční hlavní část oslavy. Na programu je kromě slavnostního zarážání hory i předání symbolu vinobraní, taneční zábava, čtení horenského práva či slib hotařů. „Na návštěvníky čeká rovněž ochutnávka burčáku nebo grilování,“ lákají pořadatelé, kteří nezapomněli ani na děti. Pro ty připravili dílničky. Akce se uskuteční v sobotu 7. září od 15 hodin. 

KOŠT PIVA A KLOBÁSEK
KDY: 7. září od 14.00
KDE: Hýsly, areál hospůdky 
ZA KOLIK: 250 korun 

Elbereth, Face the Fate, Ex Argema a Bigbity Rock. Ti všichni vystoupí na koštu v obci Hýsly, na kterém hosté ochutnají šestnáct druhů piv a ty nejlahodnější klobásy. Akce se uskuteční v sobotu 7. září v aeálu hýselské hospůdky. Vstupné na místě je 250 korun. „V ceně je i památeční krýgl,“ lákají pořadatelé. 

ZARÁŽÁNÍ HORY 
KDY: 7. září od 19.00
KDE: Josefov, v prostoru „u vrb“ a následně v areálu „Výletiště pod zeleným,“ v případě nepříznivého počasí na sále kulturního domu
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Zarážání hory patří mezi nejoblíbenější události v Josefově. Hosté se mohou těšit na vystoupení cimbálové muziky Zádruha, ochutnávku vín i zabijačkových specialit nebo zvěřinového a vepřového guláše. Chybět nebude ani ochutnávka patentů a buchet. ,,Jste všichni srdečně zváni, malí i velcí, vinaři i nevinaři, prostě všichni Josefáci i Josefáci srdcem a duší," zvou pořadatelé. 
Akce se uskuteční v sobotu 7. září od 19 hodin.