Nokturno pod věží
KDY: pátek 28. února od 17.30
KDE: Mikulčice
ZA KOLIK: 40/60 korun

Na literárně hudební večer nazvaný Nokturno pod věží IV. mohou zavítat v pátek lidé v Mikulčicích. Autor fejetonů publikovaných v týdeníku Slovácko a fotograf František Synek přečte úryvky ze svých textů a předvede své snímky. Představí se také autor Josef Navrátil, zazpívá Tereza Kropíková a na cimbál zahraje Michal Grombiřík.

Začátek je naplánovaný na  půl šestou odpoledne na Slovanském hradišti v Mikulčicích. Památník bude otevřený již ve čtyři hodiny. V půl páté mohou zájemci využít nabídky prohlédnout si expozici kostela s průvodcem. Za příznivého počasí zpřístupní pořadatelé i vyhlídkovou věž. Vstupné je čtyřicet nebo šedesát korun.

Divá Bára v Čejkovicích
KDY: neděle 1. března od 17.00
KDE: Čejkovice
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Divadelní představení na motivy povídky Boženy Němcové Divá Bára sehrají členové Divadelního spolku Mutěnice v Čejkovicích. Akce začne v neděli 1. března v čejkovické Orlovně v pět hodin odpoledne. Vstupné je dobrovolné.

Košt drkotin v Miloticích
KDY: sobota 29. února od 15.00
KDE: Milotice
ZA KOLIK: 80 korun

Na tradiční Košt drkotin zvou zájemce dobrovolní hasiči z Milotic. Huspeniny zájemci ochutnají v sobotu 29. února od tří hodin odpoledne v tamním kulturním domě. Vstupné je 80 korun. Základem huspeniny jsou většinou vepřové nožičky, koleno, kůže a jazyk. Po nakrájení se zalijí polévkou, která ztuhne.

Masopust v Karlíně
KDY: sobota 29. února od 14.00
KDE: Karlín
ZA KOLIK: zdarma

Obchůzku masopustních maškar po dědině zažijí v sobotu v Karlíně. Masky se sejdou o půl druhé a na veselé rejdění po vsi s hudebním doprovodem vyrazí ve dvě hodiny odpoledne. Po skončení průvodu následuje společné posezení.

Divadelníci z Břeclavi
KDY: sobota 29. února od 19.00
KDE: Mikulčice
ZA KOLIK: 100 korun

Kulturní dům v Mikulčicích uvede v sobotu komedii s názvem Což takhle nějaké akcie? Na jevišti se představí herci Divadla Bedřicha Kaněry. Soubor funguje při Obchodní akademii v Břeclavi již patnáct let a za tu dobu odehrál 187 představení. Mladí herci sehrají francouzskou situační veselohru plnou omylů a drobných léček, vtipných dialogů a bláznivých situací.

Děj se točí kolem zakoupené koncese na těžbu ropy na území indiánského kmene v daleké Venezuele. Hra byla předlohou jedné z prvních filmových komedií, ve které se objevil francouzský komik Louis de Funes. Představení začne v sedm hodin večer a vstupné je sto korun.