21. a 22 . února

Kuželov

Kuželovský fašánek 
KDY: pátek a sobota 21. a 22. února
KDE: Kuželov
ZA KOLIK: neuvedeno

Kulturním programem a besedou u cimbálu začnou v pátek večer masopustní oslavy v Kuželově. V sobotu hodinu před polednem vyrazí maškary a muzikanti na fašankovou obchůzku

Hodonín

Hodonínský fašank
KDY: sobota 22. února od 8.00
KDE: Hodonín
ZA KOLIK: neuvedeno

Už od osmi ráno budou v sobotu na terase hodonínského kulturního domu vonět zabijačkové speciality. Pro návštěvníky Hodonínského fašanku pořadatelé chystají také  svařené víno, boží milosti, fašankové koblihy a jiné dobroty. V programu vystoupí nejen folklorní soubory Duběnka a Erteple, zpěváčci Barborka Jeřábková, Valentýnka Teplíková, Matěj Teplík, Michaela Slezáková a sestry Stávkovy za doprovodu cimbálek Dur a Duběnky. Ve dvě odpoledne vyjde od kulturního fašanková obchůzka.

Petrov

Petrovský fašank 
KDY: sobota 22. února od 14.00
KDE: Petrov
ZA KOLIK: neuvedeno

Petrovští fašankáři se sejdou v sobotu ve dvě hodiny odpoledne u obecní úřad, odkud vyrazí na obchůzku po vsi. Pochovávání basy s občerstvením začne v pět odpoledne v hospůdce na Baťáku.

Uhřice

Ostatkový průvod 
KDY: sobota 22. února od 10.00
KDE: Uhřice
ZA KOLIK: neuvedeno

Uhřické masopustní maškary mají sraz v sobotu v deset dopoledne v hospůdce U Zdenka. Ochotníci a mládež zvou do průvodu všechny veselé masky. Do kroku jim zahraje dechová hudba Svatobořáci.

Sudoměřice

Fašaňk 
KDY: sobota 22. února od 14.00
KDE: Sudoměřice
ZA KOLIK: neuvedeno

Tradiční Fašaňk v Sudoměřicích začne ve dvě hodiny odpoledne průvodem masek. Následoat bude diskotéka ve sklepě na kolečku.

Bzenec

Fašanková zábava 
KDY: sobota 22.února od 19.00
KDE: Bzenec
ZA KOLIK: neuvedeno

Bzenecký fašank začne v sobotu v sedm večer v kulturním domě. Na programu je i košt pálenek a v deset večer pochovávání basy.

Lužice

Fašaňková zábava 
KDY: sobota 22. února od 19.00
KDE: sokolovna, Lužice
ZA KOLIK: 100 korun, masky 80 korun

Lužice – Hudební skupina Orion doprovodí při tanci a rejdění masky na Fašaňkové zábavě v obci Lužice. Uskuteční se v sobotu 22. února od sedmi hodin večer v tamní sokolovně. Akci pořádá klub česko francouzského partnerství ve spolupráci s obcí. Vstupné stojí 100 korun, masky mají slevu 20 korun.

Milotice 

Fašaňk s pochováváním basy 
KDY: 22. února od 20.00
KDE: KD, Milotice
ZA KOLIK:
100 korun, krojovaní zdarma

Milotice - Obec Milotice, hospodáři a stárci zvou na Fašaňkovou zábavu s pochováváním basy. Uskuteční se v sobotu 22. února od osmi hodin večer v sále kulturního domu v Miloticích. K tanci a zábavě zahraje dechová hudba Miločanka. Za vstupné zaplatí příchozí 100 korun, krojovaní mohou přijít zdarma.

Velká nad Veličkou 

Fašankové dny 
KDY: 22. až 25. února
KDE: Velká nad Veličkou
ZA KOLIK: neuvedeno

Velká nad Veličkou – Celkem čtyři Fašankové dny si užijí ve Velké nad Veličkou. V sobotu od dvou hodin odpoledne je zahájí koštem slivovice a ovocných destilátů od půl osmé večer pobesedují u cimbálu. Zahrají například muziky Ležhory a Kubíci, vystoupí Retro Velička a Folklorní soubor Velička. Zazpívají mužské a ženské sbory. Neděle a pondělí bude patřit masopustním maškarám, které budou obcházet obcí. V úterý v sedm večer se pak všichni sejdou v Restauraci Pod lipama, aby společně pochovali basu.

Veselí nad Moravou

Fašank
KDY: sobota 22. února od 10.00
KDE: Veselí nad Moravou
ZA KOLIK: neuvedeno

Veselí nad Moravou - Fašankový průvod s tradičními maskami odstartuje celodenní masopustní zábavu ve Veselí nad Moravou v sobotu 22. února. Ulicemi města se maškary vydají v deset hodin ráno z Panského Dvora na Bartolomějské náměstí. Tam udělají rozruch na fašankových prodejních trzích. Zastaví se s otužilci u splavu a vrátí se zpět na náměstí. Tam čeká na návštěvníky kulturní program, stánky s řemeslnými výrobky i zabijačkovými specialitami. Od tří hodin odpoledne si děti užijí Karneval na ledu v Panském Dvoře. Od šesti hodin večer zamíří na košt do víceúčelového sálu příznivci kořalek a místních specialit. S lidovým souborem Radošov a cimbálovou muzikou Růža pak všichni společně pochovají basu.

23. února

Kyjov

Fašanková obchůzka
KDY: neděle 23. února od 14.00
KDE: Kyjov-Nětčice
ZA KOLIK: neuvedeno

Na nedělní odpoledne chystá fašankovou obchůzku kyjovský Slovácký soubor. Sraz všech účastníků je u hospody U Jančů v kyjovských Nětčicích. Odtud vyjdou krojovaní, masopustní maškary, muzikanti a další hosté k fašankové obchůzce po vsi ve dvě hodiny odpoledne. Vstup je volný.

Hovorany

Fašaňk v muzeu 
KDY: neděle 23. února od 13.00 do 17.00
KDE:  Muzeum, Hovorany
ZA KOLIK: neuvedeno

Hovorany – Čerstvě usmažené koblihy i boží milosti, maso z udírny i zpěv domácího mužského sboru a cimbálovou muziku Lúka si užijí návštěvníci Fašaňku v hovoranském Muzeu. Setkání v režii Komise pro muzejní činnost a Kulturní komise obce doplní ukázky malování velikonočních kraslic a slováckých pantlí. Fašaňk se uskuteční v neděli 23. února od jedné hodiny odpoledne do pěti večer.

Hroznová Lhota

Fašankový karneval
KDY: neděle 23. února v 15.00
KDE: KD, Hroznová Lhota
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Hroznová Lhota – Soutěže, písničky i odměny čekají na děti na Fašankovém karnevalu v Hroznové Lhotě. Uskuteční se v neděli 23. února od tří hodin odpoledne v Kulturním domě. Vstupné je dobrovolné.

Ratíškovice

Fašaňková neděla s koštem pomazánek 
KDY: neděle 23. února od 15.00
KDE: Spolkový dům, Ratíškovice
ZA KOLIK: 70 korun, manželské páry 100 korun

Ratíškovice – S vínem i pomazánkami si užijí Fašaňkovou nedělu v Ratíškovicích. V sále tamního Spolkového domu začíná ve tři hodiny odpoledne. Kromě tradičních zvyků si přítomní užijí i ochutnávku vín na koštu a společně vyberou i nejchutnější domácí pomazánku. Štěstí zkusí v tombole. Jednotlivci zaplatí za vstupné 70 korun, manželské páry jen sto korun.

Vnorovy

Fašanková obchůzka 
KDY: neděle 23. února od 13.30
KDE: Vnorovy
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Vnorovy – Fašanková obchůzka se ve Vnorovech uskuteční v neděli 23. února od půl druhé odpoledne. V režii pořádajícího folklorního souboru Spinek projddou masopustní maškary od Zvonice v Lidéřovicích ulicemi města, aby došly do Lidového domu. Tam bude fašankové veselí pokračovat programem, které vyvrcholí pochováním basy. Vstupné na zábavu je dobrovolné.