V novém jednatřicetičlenném zastupitelstvu obsadí totiž hned jedenáct míst. „Tak, jak jsme avizovali, druzí v pořadí nás požádali, jestli bychom počkali, a to vzhledem k tomu, že měli jednoho nemocného a druhého mimo republiku,“ vysvětlil Deníku starosta a lídr vítězné kandidátky Libor Střecha.

Jednání s týmem ANO má začít v pondělí večer. Další den má přijít na řadu sezení s lidovci. Dále pak s Hodoňáky a potéKompletní informace o komunálních volbách najdete zde, stačí kliknout.Kompletní informace o komunálních volbách najdete zde, stačí kliknout.Zdroj: Deník také s komunisty. „Následně vše vyhodnotíme a uděláme závěry,“ sdělil starosta.

Schůzka vedení Hnutí PRO Hodonín s Pozitivně pro Hodonín, vedené lidovci, je na programu v úterý. Jak potvrdil jejich lídr a současný místostarosta David Herzán, v novém zastupitelstvu se nebrání spolupráci ani s dalšími partnery, a to s ANO a Hodoňáky.

Jedno je ale už teď podle starosty jisté. „Určitě nebudeme oslovovat SPD. Jinak budeme jednat se všemi,“ uvedl Střecha.

Herzán David.
Možní koaliční partneři čekají v Hodoníně na jednání s vítězem

S místem v opozici ale kritik stávajícího vedení a lídr hodonínské Svobody a přímé demokracie Vítězslav Krabička počítal. A to přesto, že SPD skončilo pro některé na překvapivém třetím místě, a to s pěti mandáty. Proto, pokud ANO půjde do koalice, tak chce, aby zástupce SPD byl předsedou kontrolního výboru, ve kterém mívá tradičně většinu opozice. „Zatím nás ale nikdo z koalice neoslovil, abychom mu sdělili své požadavky. Ale doufám, že nás stávající nebo nová koalice osloví, a my budeme moci nominovat své členy. Očekáváme, že nám dají místa ve výborech odpovídající pěti mandátům. Otevřeně říkám, že do kontrolního výboru bychom chtěli mít předsedu. Ještě ale nevíme, kdo s námi bude v opozici. Pokud v ní bude i ANO, které má více zastupitelů, tak má i větší právo k obsazení předsedy,“ řekl Krabička. Také už přiblížil první změnu v novém zastupitelském klubu SPD. Mandát totiž složila Eva Müllnerová. Nahradí ji Robert Andrášik.

VÝSLEDEK VOLEB V HODONÍNĚ NAJDETE ZDE

Naopak oslabení hodonínští komunisté se dostali na seznam stran, s nimiž chtějí vítězové jednat. V předvolební kampani komunisté představili i petici Hodonínské S-centrum musí patřit občanům, ne spekulantům! „Máme 382 podpisů. Je potřeba, aby tady S-centrum zůstalo, a začalo se spravovat. Lidé na něj čekají,“ připomněla lídryně komunistů a poslední předsedkyně finančního výboru Lenka Ingrová.

Starosta připomněl, že kraj rozhodl, že některé jeho odbory mají prověřit možnost rekonstrukce a opravy. „Co mám informace, tak mají i usnesení z rady, že schválili zadání výběrového řízení na projektovou dokumentaci. Jde to pro nás správný směrem, že by si kraj S-centrum obnovil sám a znovu jej provozoval,“ doplnil Střecha.

Podpis koaliční smlouvy ve Veselí nad Moravou.
Trojkoalice se ve Veselí zavázala smlouvou, novým místostarostou bude Nekarda

Jeho PRO Hodonín má pro složení koalice několik variant, pro šestnáctičlennou většinu v zastupitelstvu potřebuje ke svým jedenácti totiž minimálně pět zastupitelů. Přitom druhé ANO disponuje hned sedmi mandáty. Při variantě s lidovci musejí vítězové počítat minimálně s trojkoalicí.