Na druhé místo poslali voliči zástupce hnutí ANO vedené bývalým místostarostou Vojtěchem Salajkou. To nejen výrazně posílilo na dvacet procent hlasů, ale také poskočilo z třetí pozice na druhou. V novém zastupitelstvu bude mít o dvě křesla více, tedy sedm.

Starosta Kyjova František Lukl
Sedmadvacítka s Luklem a Kuchařem ovládla Kyjov, prohlédněte si nové zastupitele

Třetí příčka patří v Hodoníně SPD. Před čtyřmi roky hodonínská kandidátka Okamurova hnutí zůstala pod pětiprocentní hranicí nutnou pro vstup do zastupitelstva. S novým lídrem a bývalým místostarostou Vítězslavem Krabičkou se ale výrazně posunulo vzhůru, k více než trojnásobnému zisku, a téměř na čtrnácti procentům a pěti mandátům.

Kompletní informace o komunálních volbách najdete zde, stačí kliknout.Kompletní informace o komunálních volbách najdete zde, stačí kliknout.Zdroj: DeníkPo smrti bývalého lídra a někdejšího místostarosty Ladislava Ambrozka několik procent a jeden mandát ztratilo lidovci vedené uskupení Pozitivně pro Hodonín. Voliči mu vyslovili desetiprocentní podporu. Nyní budou mít čtyři zastupitele.

Páté místo obsadili koaliční Hodoňáci. Ztratili jeden mandát a v zastupitelstvu je budou reprezentovat radní Terézia Mlýnková Išková a místostarosta Petr Buráň, kteří oba v zastupitelském sboru začínali coby zástupci Svobodných.

Starosta Veselí nad Moravou Petr Kolář.
Veselská koalice zůstává na svém, posílilo sdružení starosty Koláře

Do hodonínského zastupitelstva se dostali také komunisté, byť se ztrátou poloviny mandátů. Nyní je tak budou zastupovat pouze neúspěšná kandidátka do Senátu Lenka Ingrová a bývalý poslanec Jan Navrátil.

Do zastupitelského sboru se naopak ani přes vizuální silnou kampaň nedostala předvolební koalice Změna společně, tvořená sociálními demokraty, Moravany a nezávislými osobnostmi. Čtyř procent se nepodařilo v Hodoníně dosáhnout napoprvé ani Přísaze Roberta Šlachty. A debaklem skončili hodonínští občanští demokraté s vůbec nejhorším výsledkem ve své zdejší historii ověnčené starostovskými řetězy. Jejich volební zisk totiž klesl už pod tři procenta.

Prohlédněte si výsledky voleb v Hodoníně ZDE