Celkovou druhou příčku uhájilo opoziční sdružení Pro Kyjov, i když několik procentních bodů ztratilo, a bude mít čtyři zastupitele. Naopak skokanem kyjovských komunálních voleb jsou Kyjovjáci, kteří jsou čtvrtí s více než devítiprocentní podporou. Výrazně posílili i kyjovští lidovci vedení Pavlem Berkou. Voliči je poslali na třetí místo, a svěřili jim dva mandáty.

Stejně tak komunisté, kteří tentokrát vsadili na značku Společně. Do zúženého zastupitelstva jdou dva. Do jednadvacetičlenného zastupitelstva se dostali i oslabení občanští demokraté, kdy je bude reprezentovat pouze radní Kamil Filípek.

Starosta Veselí nad Moravou Petr Kolář.
Veselská koalice zůstává na svém, posílilo sdružení starosty Koláře

Kompletní informace o komunálních volbách najdete zde, stačí kliknout.Kompletní informace o komunálních volbách najdete zde, stačí kliknout.Zdroj: DeníkDva zastupitele ztrácí ANO, které v Kyjově nekandidovalo. Ke stejnému kroku se odhodlali také sociální demokraté, také z voličské nabídky v Kyjově vypadli.

Volební účast ve druhém nejlidnatějším městě hodonínského okresu byla opět poměrně vysoká, i když nižší než před čtyřmi lety, a to na 46,86 procenta.

Prohlédněte si výsledky voleb v Kyjově ZDE