I když koalice bude pokračovat a starostou má zůstat Kolář, tak ve vedení města dojde k řadě změn. A to dokonce i na pozici druhé muže radnice. „Dosavadního místostarostu Pavla Boudu z ODS, který odchází do důchodu a bude ve vedení města nadále působit jako radní, nahradí jeho stranický kolega Tomáš Nekarda,“ informovala v pondělí mluvčí veselské radnice Simona Dufková.

Občanští demokraté kandidovali spolu s Pro:Veselí a skončili celkově druzí. A právě Pro:Veselí tak bude mít v radě také jednoho zástupce, a to Miloše Kozumplíka mladšího. Ten v městské vládě vystřídá svého stejnojmenného otce a někdejšího starostu, který kandidátku podpořil až z předposledního místa.

Změnu v radě chystá i veselská topka, jejíž vítězství se odrazí i v posílení v městské radě. Tady Koláře a stávající radní Evu Bezděkovou nově doplní také vinař Tomáš Zbořil. „Koalice SPOLU by měla zahájit čtvrté volební období vzájemné spolupráce a takto výrazná stabilita rozhodně není v celorepublikovém měřítku něčím samozřejmým,“ uvedl osmačtyřicetiletý starosta a právník Petr Kolář.

Naopak oslabení křesťanští demokraté, který ztratili v zastupitelstvu dva mandáty a skočili až pátí za ANO a Veselskou volbou, mají mít podle koaliční smlouvy v městské radě jen jedno místo. Druhým neuvolněným místostarostou zůstane lidovecký lídr Petr Kolařík.

Kompletní výsledky voleb ve Veselí nad Moravou najdete ZDE

Trojkoalice se dohodla také na obsazení postů předsedů obou osadních výborů. V Milokošti vystřídá ve vedení výboru Tomáše Nekardu, dosluhující místopředseda Miroslav Jagoš z kandidátky ODS a v Zarazicích bude novou předsedkyní osadního výboru Pavla Maňáková z vítězného Společně pro Veselí. „Chtěl bych také za celou koalici vyjádřit vůli úzce spolupracovat s dalšími zvolenými zastupiteli nebo jinými zástupci ostatních volebních stran, zvláště na úrovni výborů a komisí,“ dodal starosta.