Už z telefonu je slyšet, že vítězství v senátních volbách pořádně slavíte…

Ano, slavíme na plné pecky (úsměv). Průběh voleb se u nás sledoval v klubovně na radnici v podkroví. Chtěla bych od srdce poděkovat všem lidem, kteří mi věřili a dali mi hlas. S pokorou jejich důvěru přijímám a moc si toho vážím. Děkuji zároveň rodině, přátelům i kolegům, kteří mi byli všichni v posledních hektických týdnech velkou oporou.

Eva Rajchmanová
Infarktový boj o Senát na Hodonínsku: Rajchmanová těsně porazila Brančíkovou

Stihla jste se už setkat s dosavadní senátorkou a ministryní životního prostředí Annou Hubáčkovou?

Ano, byla v zástupu gratulantů. Dostala jsem kytici. Doufám, že navážu na její témata a lidi z Hodonínska nezklamu.

Sledovali jste s námi živě sčítání hlasů v senátních volbách na Hodonínsku ZDE

Výsledky hlasování byly velmi těsné. Chvíli před koncem sčítání jste byla druhá za Ladislavou Brančíkovou (ANO 2011). Pak se ovšem sečetly hlasy u vás v Dolních Bojanovicích a bylo hotovo…

Bylo to přesně v duchu našeho volebního hesla Eva je naša! Tak mě v tom místní nenechali a nedali mě (úsměv). Je to příjemný pocit, ale zároveň si moc dobře uvědomuji tu zodpovědnost. Chci práci v Senátu dát maximum energie, stejně jako na radnici u nás v obci. A být Hodonínsku prospěšná.

Eva Rajchmanová
Senátorka Eva Rajchmanová: v parlamentu střídá ministryni Hubáčkovou

Budete dál starostkou v Dolních Bojanovicích?

Už předem jsem avizovala, že kdybych v senátních volbách uspěla, nebudu sedět na dvou židlích. A to platí. Na obci už uvolněnou funkci vykonávat nebudu. Jen neuvolněnou, například v radě. To mi dává smysl. Se zastupiteli k tomu bude mít v nejbližších dnech schůzi a rozhodneme se, jak dál.

Senátorka Eva Rajchmanová (v zelených šatech)Senátorka Eva Rajchmanová (v zelených šatech)Zdroj: Facebook Evy Rajchmanové

Za co budete, sportovní terminologií, v Senátu pro Hodonínsko kopat?

Jedno z klíčových témat je nyní připomínkové řízení k ústavnímu zákonu o ochraně vody. To je na Hodonínsku vzhledem k těžbě štěrkopísku velmi žhavé a aktuální. Další prioritní věcí, která náš region přímo zasahuje, je výstavba dálnice D55. Z mého pohledu je důležitá také oblast komunitní energetiky. Zvlášť v dnešní turbulentní době.