První srpnový víkend se v Tasově uskuteční už patnáctá Beseda u Bigbítu, kterou pořadatalé oslaví s takovými hvězdami jakými jsou finští Waltari či domácí Tata Bojs.

V prostředí Topolového hájku vystoupí desítky kvalitních kapel, jejichž žánrový rozptyl je velmi široký, od tvrdého rocku přes jazz, reggae, alternativu, ska, elektroniku, vokální sbor až po slovácký hip hop.

„Sami vlastně nevíme, co nás v Tasově čeká, ale už jen název festivalu nás zaujal. Bude to navíc naše premiéra na Hodonínsku,“ svěřil se frontman skupiny Tata Bojs Milan Cais.

Pod taktovkou moderátora Ladislava Čumby, který čtyřicet hodin řádí na pódiu, se ale dostane také na divadla a spoustu dalších experimentů.
„Na jednom místě vedle sebe kromě hlavních hvězd vystoupí alternativní Už Jsme Doma, Květy, Ty Syčáci, polské reggae Tabu, maďarští rockeři Superbutt, folkoví Bratři Orffové, Sestry Steinovy, Eggnoise, Longital, Selfbrush a spousta dalších,“ láká hlavní pořadatel Zdeněk Neusar.

Muzikanti budou opět vystupovat také na vedleší scéně, která bude letos větší než v minulých ročnících. Čistou hlavu pak diváci mohou nalézt ve slovenské čajovně, u výroby keramiky, při vycházce s volným ekologickým radikálem Dušanem Hauserem nebo v soutěži O nejhezčí Jánošíkův skok.

Beseda u Bigbítu se v Tasově u Veselí nad Moravou koná 3. a 4. srpna, podrobnosti k programu najdou hudební fanoušci na internetové adrese pořadatele www.zebrinak.org.