Dcera cimbalistky Magdaleny Múčkové a prapravnučka malíře Slovácka Joži Uprky poprvé rozezněla struny cimbálu už v šesti letech. Nyní už je členkou cimbálové muziky Hrozének. Z Valašského Meziříčí si přivezla druhé místo.

Soutěž byla rozdělená do tří věkových kategorií, a to do patnácti let, od patnácti do osmnácti let a od osmnácti let výše. Anna Múčková soutěžila v té nejmladší. „Na soutěž se dcera připravovala asi rok a musím říct, že její podmínky jsou docela těžké a náročné, a to i po psychické stránce. Myslím si, že Anička je velký bojovník, a řekla jsem jí, že jsem s jejím výkonem velmi spokojená, i když si myslím, že měla i na první místo,“ okomentovala výkon své dcery a zároveň i žačky Magdalena Múčková. Ta učí hře na cimbál na Základní umělecké škole ve Veselí nad Moravou.

Mezinárodní festival cimbálu, na kterém mladá cimbalistka soutěžila, se koná jednou za dva roky a je rozdělena do dvou částí. V té první zahrála Anna společně s dvanácti dalšími dětmi povinnou skladbu a dále až šestiminutovou kompozici z období baroka či klasicismu. Poté porota vybrala pětici nejlepších soutěžících. Ve druhém kole se pak hrály skladby psané pro cimbál. „Myslela jsem si, že ji bude druhé místo mrzet, ale nejela tam vyhrát, spíš se potkat s kamarády od nás i ze Slovenska. Soutěž je totiž mezinárodní a účastnily se jí děti například i z Moldávie,“ doplnila Magdalena Múčková.

Její dcera se kromě hry na cimbál věnuje také hře na klavír, ve které je rovněž úspěšná. Prioritou je však pro ni právě cimbál. Což lze poznat i z vítězství na různých soutěžích. „Místo na tábor jezdí přes léto na cimbálové kurzy, což se musím přiznat, že nedokážu pochopit,“ pousmála se matka mladé cimbalistky.