První červen je mezinárodním Dnem dětí už od roku 1949. Svátek je věnovaný všem dětem z celého světa. Dospělým připomíná, že nejen tento den by měl být pro ně plný her, radosti ze života a oslav, ale že by se měl stát součástí každého dne v roce.
Spousta organizací a spolků proto připravila výjimečně zajímavý víkend pro rodiče a jejich ratolesti.

„Především rodiče, kteří jsou příčinou, že jejich děti nejsou šťastné, si pod vlivem jednoho svátku v roce neuvědomí, že by k nim měli změnit přístup,“ myslí si Lucie Ambrozková, vedoucí občanského sdružení Centrum pro rodinu Hodonín.
Podle psychologů by měli být rodiče pro dítě především kamarádem, ne jen vychovatelem.

V průběhu měsíce června, díky připraveným akcím, mají spoustu příležitostí, jak si s potomky hrát.
„Většinou je první červen spíš předzvěstí nadcházejících prázdnin. Rodiče si udělají čas a navštíví s dětmi dlouho odkládaná místa, protože neměli dřív čas,“ řekla Ambrozková.
V rámci dětského svátku ve Strážnici už včera zahájili 25. ročník folklorního festivalu Dětská Strážnice. Pořad slováckých souborů se koná ještě dnes do večerních hodin.
Na dětskou párty mohou dnes děti zajít také do areálu Sádek v Domaníně na Kyjovsku. Od čtrnácti hodin na ně čeká zábavné soutěžení a k večeru opékání špekáčků.
Děti z Veselska se zase mohou těšit na neděli. Ve dvě hodiny odpoledne v areálu zámeckého parku, zámku a v klubu Komár se setkají v pohádkovém lese se spoustou her a zajímavých atrakcí.

„Hezké počasí máme objednané a rádi uvidíme všechny děti. Mohou si zasoutěžit také v živém Člověče, nezlob se,“ zve pedagogická pracovnice z Veselského Domečku Vlaďka Morávková.
I v Kyjově se od druhé odpolední koná akce pro děti s názvem Prázdniny jsou za dveřmi, kde se mohou projet ve výletním vláčku. Několik dalších akcí bude v průběhu června.

Mezinárodní svátek se slaví už 58 let. Připomíná, že úkolem dospělých je chránit děti před hrozbou válek, pečovat o jejich zdraví a vzdělání.