Děti z pěveckého souboru tak spolupracovaly s Martinem Dejdarem, který pořadem provází, ale také s dalšími účinkujícími herci, jako byla například dcera Bolka Polívky Anna. Fčeličky zpívaly své autorské písničky – koledy, které složil jejich vedoucí Zdeněk Musil.

Děti doprovázeli strážničtí muzikanti: na sólovou kytaru Zdeněk Musil, na housle Petr Šelepa a na baskytaru Pavel Žák. Kytarou je doprovodil také Jaroslav Krajča. a na havajskou kytaru s Fčeličkami hrál ještě Ota Chlapečka ze skupiny Countrio.

„Pěvecké výkony dětí i to co zpívaly, tedy vánoční písničky, zaujaly i kameramany, zvukaře, režiséra i moderátora Martina Dejdara, kteří dokonce projevili zájem o koupi CD Fčeliček. Nakonec je rádi uvítali jako dárek od souboru. Spolu s CD dostali od Města Strážnice i kalendář Strážnice pro rok 2010 od autorky Jany Gazdíkové,“ Jako host v tomto pořadu kromě Fčeliček účinkovala herečka Anna Polívková, dcera Bolka Polívky.

Pořad, kde strážnické Fčeličky se svým vedoucím a strážnickými muzikanty nejen hrají a zpívají, ale také vedou rozhovor s Martinem Dejdarem, se bude vysílat v době vánoční, a to na Štěpána (26.12.) od 7. 30 do 9. 45 hodin na ČT 1.