„Letošní ročník by měl být prezentací a jakýmsi vyvrcholením desetiletého úsilí na celém projektu. Jako hlavní hosté vystoupí Jiří Pavlica s Hradišťanem, skupina Fleret a slovenské seskupení Družina," uvedl hlavní organizátor festivalu František Šrámek s tím, že na festivalu se představí také schóly z regionu, ale i hudebníci z České a Slovenské republiky. Ani letos ale nebude chybět vodní balet, videodokumenty, vodní fontána a ohňostroj. Návštěvníci se mohou těšit na gospel popové kapely Marnatosnaha či Boží Šramot či na gospel rockové kapely Kotas, Adorare či The Elements.

Na festival již od začátku návštěvníci přispívají pouze dobrovolným vstupným. Výtěžek z něj od roku 2007 putuje do rozvojové Afriky. „Peníze, které vybereme, posíláme prostřednictvím občanského sdružení Bez mámy do vesnice Mahango v Tanzánii, kde se staví komplex složený z misijní stanice, školky a školy. Za získané peníze se ale pomáhá i tamním sirotkům, kterých je v Africe velké množství," uvedl Šrámek. Pokud se letos podaří vybrat sedmadvacet tisíc korun, dar festivalu do Afriky se zakulatí už na sto tisíc korun.

A jaké jsou plány pořadatelů festivalu Na vodě do budoucna? Určitě chtějí akci zachovat v takovém duchu, v jakém ji návštěvníci znají. „Koncepce nám vyhovuje a myslím, že i divákům. Přece jen je festival svým způsobem originál," uvedl Šrámek. Právě on stál za myšlenkou, festival na vodě uspořádat.

„Jednou večer jsem se procházel kolem přehrady Lučina a zaujala mě klidná vodní hladina i celé prostředí. Tenkrát jsem si řekl, že by bylo pěkné zde udělat nějaký festival," připomněl Šrámek. Začal tedy přemýšlet, jaké by to bylo, kdyby na hladinu dostal hudební skupiny a na svah posluchače. Od tohoto včera už uplynulo více než dvanáct let a z pouhé myšlenky vznikl festival, jenž každoročně přitáhne až pět tisíc diváků a který nemá v Evropě obdoby. Zatímco festival začínal původně jako křesťanský, dnes je multižánrový.