Už nyní si mohou diváci zakoupit vstupenky na filmy jako Souboj titánů, Doba ledová, Alenka v říši divů, Vzhůru do oblak, Jak ulovit draka, Nezvratný osud či kasovní trhák Avatar. Ty se budou promítat až do 23. května.

Kromě digitálního projekčního systému, na který získalo kino téměř čtyřmilionovou dotaci od státu a hodonínské radnice, už je pro diváky připraveno tři sta padesát kusů speciálních brýlí pro trojrozměrné promítání.

Odpolední představení festivalu 3D filmů začínají v 17.00, v sobotu v 15.00 a v neděli v 16.00. Večer se promítá od 20.00. Vstupenky stojí od osmdesáti do sto padesáti korun.

„Po festivalu budeme projekci kombinovat. Kromě 2D a 3D snímků budeme dál promítat také staré klasické celuloidové filmy. Ať se každý rozhodne, jestli chce jít na promítání s brýlemi,“ řekl Zdeněk Grombiřík, ředitel Domu kultury v Hodoníně, pod který kino spadá. Ten do budoucna plánuje, že budou v kině díky novému satelitnímu příjmu uvádět i přímé přenosy z koncertů či sportovních utkání. „Uvažujeme například o koncertu Robbieho Williamse,“ nastínil.