V období od 31. května do 30. června se v řadě moravských měst odehraje celkem dvaatřicet koncertů. Do festivalu se zapojila také města ze Slovácka Hodonín, Kyjov a obec Milotice.

„Concentus Moraviae je základem celoevropského projektu České sny 2007, což znamená, že na koncerty konané na Moravě naváže asi sto padesát představení v řadě evropských zemí,“ přiblížil rozsah a význam festivalu dramaturg Aleš Březina.

Tento festival si klade za cíl ukázat vedle špičkových profesionálních hudebníků také soubory a sólisty za základních uměleckých škol. Nejbližším vystoupením v regionu je koncert Baborák Ensemblu, který se uskuteční už tuto neděli v 19.30 hodin v hodonínském sále Evropa.

Hlavní osobností koncertu bude virtuoz na lesní roh Radek Baborák. Tento umělec se již ve svých patnácti letech stal vítězem Pražského jara. Nyní je mu jednatřicet let a spolupracuje s předními světovými orchestry. „Vstupenky na koncert je možno zakoupit v předprodeji v informačním centru, ale zároveň mohou klidně přijít i posluchači, kteří nemají vstupenku z předprodeje,“ vzkazuje divákům Pavla Hlobilová z informačního centra.

Další koncert bude 19. června v Miloticích a celý festival bude slavnostně zakončen třicátého června v Kyjově, kde zazpívá Pěvecké sdružení moravských učitelů.